Pilot, stewardesa czy kontroler ruchu to zawody, które w oczywisty sposób kojarzą się z pracą w branży lotniczej. Nie każdy jednak wie, że codziennie na lotnisku swoje obowiązki wykonuje kilkaset osób. 3. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze Kraków Airport to jedyna okazja w Polsce, by w jednym miejscu spotkać przedstawicieli 40 służb lotniskowych i zapoznać się z procedurami rekrutacyjnymi na poszczególne stanowiska. Wydarzenie odbędzie się 22 marca w formie bezpłatnej transmisji online.
Czym zajmuje się agent holdingowy? Jaką rolę pełni marszałek? Co kryje się w strefie zastrzeżonej? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą pracownicy oraz inne służby pracujące w największym regionalnym porcie lotniczym w Polsce – Kraków Airport. Transmisja na żywo z 3. Lotniskowych Targów Zawodoznawczych Kraków Airport dostępna będzie 22 marca, w godz. 8:00-14:15, na kanale YouTube KRKAirport oraz na Facebooku. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.
Praca na lotnisku niesie ze sobą wiele wyzwań i odpowiedzialnych zadań, ale też dużą satysfakcję z realizowanych obowiązków. W proces przygotowania lotu zaangażowanych jest wiele osób, a wykonywane przez nie czynności w dużym stopniu wpływają na komfort i bezpieczeństwo naszej podróży. Dla wszystkich miłośników aeronautyki oraz tych, którzy chcieliby podjąć pracę w branży lotniczej, Centrum Edukacji Lotniczej przygotowało nie lada gratkę – 3. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze w formie online.
To niepowtarzalna okazja, aby zajrzeć do tych części lotniska, do których na co dzień nie mamy dostępu. Uczestnicy wydarzenia bez wychodzenia z domu będą mogli zobaczyć, czym na co dzień zajmują się pracownicy krakowskiego portu lotniczego. Dowiedzą się także, jak wyglądają procedury rekrutacyjne na poszczególne stanowiska i jak pokierować swoją edukacją, aby zdobyć wymarzony zawód. Targi zostały podzielone na 4 bloki tematyczne: funkcjonowanie lotniska, ścieżka pasażera, ścieżka bagażu oraz obsługa statku powietrznego.
Swoją obecność na targach potwierdziło blisko 40 przedstawicieli jednostek funkcjonujących w Kraków Airport, takich jak: Polskie Linie Lotnicze LOT, Straż Graniczna czy Krajowa Administracja Skarbowa. O swojej pracy opowiedzą osoby pracujące w takich działach, jak: Służba Ochrony Lotniska, Usługi Lotnicze, Koordynacja i Planowanie Operacyjne, Utrzymanie Sieci, Systemów Informatycznych i Telekomunikacyjnych czy Lotniskowa Służba Ratowniczo-Gaśnicza.
Ponadto dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich przygotowano karty pracy w języku polskim oraz ukraińskim, które będą dostępne na: www.krakowairport.pl/targi. Organizatorzy zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie nie tylko uczniów, studentów, nauczycieli, doradców zawodowych czy rodziców, ale też wszystkich miłośników lotnictwa. Udział w targach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.
Transmisja on-line odbędzie się 22 marca, w godz. 8:00-14:15, za pośrednictwem kanałów: www.facebook.pl/CELKRK oraz www.youtube.com/user/KRKAirport. Dostępna będzie tylko w dniu wydarzenia.
Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki.
Centrum Edukacji Lotniczej
Centrum Edukacji Lotniczej – Kraków Airport to jedyne tego rodzaju miejsce na mapie Polski. Na co dzień szczegółowo przybliża ono zasady funkcjonowania lotniska zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Prowadzone tu warsztaty w przystępny sposób pokazują jak poprawnie odczytać kartę pokładową, które miejsce zająć w samolocie czy w jaki sposób się spakować, aby nie narażać się na stres podczas kontroli bezpieczeństwa. Takie oswojenie z lotniskiem z pewnością pozwoli na czerpanie większej przyjemności z podróży. Centrum realizuje także lekcje tematyczne, teatrzyki dla najmłodszych, spotkania zawodoznawcze, imprezy urodzinowe oraz ciekawe produkty dla osób indywidualnych.
O Kraków Airport
Kraków Airport jest jedynym lotniskiem regionalnym w Polsce, które przed pandemią koronawirusa obsługiwało 8 milionów pasażerów. Lotnisko jest członkiem Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych (ACI) oraz Związku Regionalnych Portów Lotniczych. Działania Kraków Airport są dostrzegane na świecie – potwierdza to m.in. nagroda ASQ Awards 2016 przyznana przez Airport Council International w 2017 r. za doskonalenie jakości obsługi klienta oraz nominacja UBM do nagrody World Routes Marketing Awards w 2017 roku.
Kraków Airport jako pierwszy port lotniczy w Polsce podpisał deklarację „Aviation Industry Charter for COVID-19”, zainicjowaną i przygotowaną przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Głównym celem deklaracji jest stosowanie i promowanie nowych zasad bezpieczeństwa przeciwko rozprzestrzenianiu się COVID-19 przez operatorów lotniczych oraz zarządzających lotniskami.
CSR: Kraków Airport traktuje społeczną odpowiedzialność biznesu jako nieodłączny element strategicznego zarządzania i jest pierwszym regionalnym portem lotniczym w Polsce cyklicznie publikującym Raporty zrównoważonego rozwoju w oparciu o międzynarodowy standard raportowania niefinansowego Global Reporting Initiative.
Inwestycje: Plan Generalny lotniska Kraków/Balice wyznacza kierunki rozwoju portu lotniczego w ciągu najbliższych dwóch dekad. Krakowskie lotnisko planuje zainwestować około miliarda złotych w rozwój infrastruktury. Podstawą dalszej modernizacji lotniska pozostaje budowa nowej drogi startowej, która jest kluczowym elementem infrastruktury portu lotniczego. Rozwój lotniska oznacza powstanie ponad 10 tysięcy nowych bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy oraz rozwój gospodarki Małopolski i Krakowa.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS