Do niedzielnego spotkania 4. kolejki Ekstraklasy w lepszych nastrojach podchodzili piłkarze Rakowa Częstochowa. Zawodnicy Marka Papszuna w poprzednich dwóch starciach odnieśli zwycięstwa i w Zabrzu celowali w kolejne. Bilans gospodarzy wynosił z kolei zwycięstwo i porażka, co stanowiło dla zabrzan dodatkową motywację. Szczególnie że grali oni na własnym stadionie.

Nowy dom Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie. Chodź, patrz i podziwiaj

Jeden cios wystarczył. Pierwsza porażka Rakowa w sezonie

Przez dłuższą część pierwszej połowy żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie bramkowej sytuacji. Zawodnicy Rakowa kilkukrotnie próbowali pokonać bramkarza gospodarzy, ale żaden z oddanych strzałów nie dotarł do światła bramki. Znacznie lepiej jakościowo wyglądała gra Górnika, który w 45. minucie zdołał zanotować pierwsze trafienie. Dośrodkowanie Erika Janza z rzutu rożnego wykorzystał Aleksander Paluszek, dając swojej drużynie prowadzenie 1:0.

Po przerwie zawodnicy Papszuna prezentowali się lepiej. Spora w tym zasługa Iviego Lopeza, którego pojawienie się na boisku nieco ożywiło drużynę. W dalszym ciągu było to zbyt mało, żeby zdobyć wyrównującą bramkę. Piłkarze Rakowa nie zdołali już odmienić losów tego spotkania i zanotowali pierwszą porażkę w sezonie.

Lewandowski się zabawił na Camp Nou i zdobył serca kibiców. Owacje na stojąco

Po niedzielnym zwycięstwie Górnik awansował na 7. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Drużyna Bartoscha Gaula ma na swoim koncie 6 punktów. Raków plasuje się pozycję niżej z takim samym dorobkiem punktowym. W 5. kolejce Górnik zmierzy się 13 sierpnia ze Stalą Mielec. Dzień później kolejne spotkanie rozegra zespół z Częstochowy, który podejmie u siebie Jagiellonię Białystok.

Transparent na trybunach Camp Nou skierowany do Roberta Lewandowskiego“Lewy, oddam pierogi”. Kibic przygotował nietypową propozycję dla Lewandowskiego

Sport.pl nadaje prosto z Barcelony

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka w barwach Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, obrazki ze stadionu oraz miejsc, które właśnie teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. To wszystko można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Obrazki, smaczki, relacje na żywo, zdjęcia i wideo. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.