Raków Częstochowa zapewnił sobie awans do II rundy el. Ligi Mistrzów. Zespół prowadzony przez Dawida Szwargę, po wygranej 1:0 w Częstochowie, pokonał 3:0 Florę Tallinn po dublecie Łukasza Zwolińskiego i trafieniu Giannisa Papanikolaou. Za ten sukces mistrzowie Polski zarobili 280 tys. euro (około 1,24 mln zł). Rywala Rakowa w kolejnej fazie eliminacji wyłonił dwumecz między Karabachem Agdam a Lincoln Red Imps. Faworytem byli mistrzowie Azerbejdżanu, gdzie w podstawowym składzie Marko Vesović, dawniej kojarzony z Legią Warszawa.

“FIFA” odchodzi do przeszłości. Powstało “EA Sports FC 24”

Karabach rywalem Rakowa w II rundzie el. LM. Pogrom. Vesović z asystą

Zgodnie z przewidywaniami, Karabach szybko przejął inicjatywę i narzucił warunki rywalowi z Gibraltaru. Mistrz Azerbejdżanu objął prowadzenie w ósmej minucie po dwójkowej akcji Leandro Andrade i Abdellaha Zoubira. Lincoln nie miał zbyt wiele do powiedzenia i grał piątką obrońców. Jedyna akcja rywali miała miejsce w 30. minucie, ale strzał był wyraźnie niecelny. Dobrze między słupkami Lincolnu radził sobie Dayle Coleing, powstrzymując liczne ataki Karabachu.

Azerowie dopięli swego w 45. minucie, gdy Marko Vesović asystował przy trafieniu Bahlula Mustafazade. Były zawodnik Legii Warszawa dośrodkował piłkę w pole karne, a defensor Karabachu bez problemu wygrał walkę o pozycję i pokonał bramkarza Lincolnu. To właśnie Czarnogórzec był jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników Karabachu.

Mistrzowie Azerbejdżanu kontynuowali napór w drugiej połowie. W 49. minucie Redon Xhixha umieścił piłkę w bramce po akcji Yassine’a Benzii i podaniu Andrade, ale pierwotnie sędzia odgwizdał spalonego. Po analizie VAR okazało się, że gracz Karabachu nie złamał linii, więc po chwili cieszył się z gola. Trzynaście minut później było już 4:0, gdy Marko Janković silnym strzałem pokonał Coleinga. Lincoln starało się o gola honorowego, ale w bramce dobrze spisywał się Shahrudin Magomedaliyev.

Takie końcowe rozstrzygnięcie sprawia, że to właśnie Karabach będzie kolejnym rywalem mistrzów Polski. Pierwszy mecz między Rakowem Częstochowa a Karabachem Agdam odbędzie się w środę 26 lipca o godz. 20:15 w Częstochowie. Rewanż w Baku będzie rozegrany 1 lub 2 sierpnia. W najbliższych dniach UEFA powinna poinformować o dokładnym terminie rewanżowego starcia.