Dwa gole dla gospodarzy zdobył Pedro Goncalves – oba z rzutów karnych. Bramki padały w 14. i 52. minucie.

Raków Częstochowa miał utrudnione zadanie, bowiem od 12 minuty grał w dziesiątkę po czerwonej kartce, którą obejrzał Bogdan Racovitan.

W 71. minucie gola dla częstochowian strzelił Milan Rundić, ale to było za mało, by myśleć choćby o wywalczeniu punktu w Lizbonie.

Podopieczni Dawida Szwargi kolejne spotkanie w fazie grupowej Ligi Europy rozegrają 30 listopada na wyjeździe ze Sturmem Graz.

W drugim meczu grupy D Atalanta Bergamo wygrała u siebie ze Sturmem Graz 1:0 (0:0). W zespole gości 59 minut rozegrał Szymon Włodarczyk.

Sporting CP – Raków Częstochowa 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Pedro Goncalves (14., rzut karny), 2:0 Pedro Goncalves (52., rzut karny), 2:1 Milan Rundić (71.).

Żółte kartki: Sporting CP – Goncalo Inacio, Paulinho; Raków Częstochowa – Marcin Cebula.

Czerwona kartka: Raków Częstochowa – Bogdan Racovitan (12.).

Sędzia: Enea Jorgji (Albania).

Liga Konferencji: Pewna wygrana Legii Warszawa ze Zrinjskim Mostar