Szaleństwo na Arenie Lublin. Raków Częstochowa świętuje zwycięstwo [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Raków, który zapewnił już sobie miejsce na podium ekstraklasy, uznawany był za faworyta w starciu z pierwszoligowcem Arką Gdynia. Ale do przerwy było 0:0, zaś w drugiej połowie prowadzenie objęła w 51. min Arka – po golu Mateusza Żebrowskiego.

Wcześniej przeważał jednak Raków, zaś po utracie gola gra toczyła się już głównie na połowie gdynian. Ataki częstochowian przyniosły rezultat, a gole strzelali obcokrajowcy: w pięknym stylu w 82. min Hiszpan Ivi López, zaś w 89. min Słoweniec David Tijanić.

Sędzia doliczył jeszcze 5 min gry, ale wynik się już nie zmienił. Raków zdobył pierwszy w swej historii – a obchodzi właśnie stulecie – Puchar Polski. Nic więc dziwnego, że zawodnicy podnieśli do góry swego trenera Marka Papszuna.

Raków Częstochowa zagra w europejskich pucharach

Sukces w Pucharze Polski to ogromny prestiż, ale idą za nim także duże pieniądze. Raków za zdobycie trofeum otrzyma 5 mln zł.

Jest ono także przepustką do gry w Europie. Zwycięzca pucharu Polski trafia automatycznie do drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji UEFA.