Chociaż w pierwszych minutach meczu w niedzielę 14 czerwca to goście dłużej utrzymywali się przy piłce, pierwszą groźną akcję stworzyli częstochowianie. W szóstej minucie Fran Tudor dośrodkował z prawej strony, a piłkę ręką w polu karnym zatrzymał Lubomir Guldan. Sędzia początkowo wskazał na jedenastkę, jednak po konsultacji z arbitrem bocznym wycofał się z tej decyzji. Kolejną próbę w dziewiątej minucie podjął Igor Sapała, który mocno, lecz nieco niecelnie, strzelał zza pola karnego. Blisko otwierającego gola było w 18. minucie. Z prawej strony celne dośrodkowanie posłał Tudor, futbolówka dotarła do będącego na szóstym metrze Felicia Browna Forbesa, ten dobrze obrócił się w kierunku bramki, jednak zakończył akcję strzałem ponad poprzeczką.

Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 2:1 Fot. Grzegorz Misiak / AG

Oba zespoły w pierwszej połowie wyraźnie szukały sposobu, by wyjść na prowadzenie. Bliski strzelenia gola był w 29. minucie Kamil Piątkowski. Sebastian Musiolik wystawił piłkę naszemu młodzieżowcowi, a ten huknął zza pola karnego. Futbolówka zmierzała prosto w stojącego na środku bramki Dominika Hładuna, który  chwycił ją na raty. W odpowiedzi po chwili celnie, lecz zbyt lekko, by zaskoczyć Jakuba Szumskiego, strzelał Bartosz Kopacz. Do przerwy na stadionie w Bełchatowie był bezbramkowy remis.

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 2:1Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 2:1 Fot. Grzegorz Misiak / AG

Drugą połowę znacznie lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Marka Papszuna. Z prawej strony boiska dośrodkowanie posłał Petr Schwarz, a w polu karnym niepilnowany Tomáš Petrášek strzałem głową dał czerwono-niebieskim prowadzenie. Po chwili mogło być już 2:0. Po długim podaniu na wolne pole decyzję o natychmiastowym strzale podjął Sebastian Musiolik. Napastnik mocno uderzył z lewej nogi, a piłka odbiła się od słupka i wyszła poza boisko. Ze strony gości w 53. minucie ponad poprzeczką strzelał Dejan Drazić.

Zawodnicy z Lubina do wyrównania doprowadzili w 60. minucie. Oko w oko z Jakubem Szumskim stanął Bartosz Białek i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później Jakub Szumski znów był w opałach. Tym razem mocne, płaskie uderzenie posłał Saša Živec – futbolówka minęła prawy słupek o kilkadziesiąt centymetrów. Podobnie było w 70. minucie, gdy zza pola karnego uderzał Damjan Bohar. Gdy dwukrotnie pomylili się rywale, w 73. minucie nie pomylił się Brown Forbes. Szybką kontrę uruchomił Szumski, futbolówkę na połowie Zagłębia opanował Kun, zgrał do Tijanicia, a ten wystawił piłkę Kostarykaninowi. Ten długo się nie zastanawiał i mierzonym strzałem od słupka wyprowadził Raków na prowadzenie.

W ostatnich 10 minutach było emocjonująco pod obiema bramkami. Częstochowianie skutecznie radzili sobie z atakami gości i wyprowadzali groźne kontry. Więcej goli na GIEKSA Arenie nie padło. Podopieczni trenera Papszuna wygrali na zakończenie rundy zasadniczej PKO Ekstraklasy.

Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 2:1 (0:0)

Raków: Szumski – Kościelny, Petrášek, Piątkowski, Tudor, Schwarz, Sapała, Jach (66. Kun), Tijanić (87. Oziębała), Brown Forbes (79. Malinowski), Musiolik.

Zagłębie: Hładun – Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić, Bashkirov, Starzyński (62. Poręba), Drazić (83. Sirk), Živec, Bohar (84. Szysz), Białek.

Gole: Petrášek (48.), Brown Forbes (73.) – Białek (60.).

Żółte kartki: Jarosław Jach, Tomáš Petrášek (zawieszony w 31. kolejce).