Rajmund Horst wiceprezesem Polskiej Grupy Górniczej ds. produkcji
13.01.2020r. 16:54
Jak przekazał PAP w poniedziałek rzecznik PGG Tomasz Głogowski, rada nadzorcza w poniedziałek powołała Horsta na funkcję wiceprezesa ds. produkcji. Jednocześnie rada zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa ds. restrukturyzacji aktywów – bez wyłonienia kandydata.
Nowy wiceprezes ds. produkcji Rajmund Horst przez ostatnie ponad 2,5 roku kierował należącą do PGG kopalnią Piast-Ziemowit. Wcześniej był m.in. dyrektorem Zakładu Górniczych Robót Inwestycyjnych w Bieruniu i dyrektorem ds. produkcji kopalni Ziemowit.
Rajmund Horst jest absolwentem Politechniki Śląskiej, Wydziału Techniki Eksploatacji Złóż, Organizacji i Ekonomiki Górnictwa. Karierę zawodową zaczynał w kopalni Piast, gdzie przeszedł wszystkie szczeble górniczej kariery, od górnika do stanowiska kierownika działu górniczego. Ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania oparte o strukturę programu MBA oraz Szkołę Menedżerów Górniczych.
Polska Grupa Górnicza jest największym w Unii Europejskiej producentem węgla kamiennego, wydobywającym rocznie blisko 30 mln ton tego surowca. Wakat na stanowisku wiceprezesa ds. produkcji był od 6 grudnia, kiedy z PGG odszedł Piotr Bojarski, odpowiedzialny za sprawy produkcyjne przez ostatnie 3,5 roku. Jego następcą został Rajmund Horst.
Według nieoficjalnych informacji, przekazywanych przez związkowców podczas listopadowych rozmów płacowych w PGG, spółka rozważa restrukturyzację poprzez zmiany strukturalne, chcąc podnieść efektywność działania niektórych kopalń.
Obecnie, obok prezesa Tomasza Rogali i nowego wiceprezesa Horsta, członkami zarządu PGG są: wiceprezes ds. finansowych Andrzej Paniczek i wiceprezes ds. pracowniczych Jerzy Janczewski.
Zatrudniająca ok. 42 tys. osób Polska Grupa Górnicza to największy w Unii Europejskiej producent węgla kamiennego, z roczną produkcją zbliżoną do 30 mln ton tego surowca. W 2018 roku spółka wypracowała ok. 493 mln zł zysku netto; ubiegłoroczny zysk miał być – jak zapowiadali przedstawiciele zarządu spółki – znacząco mniejszy, zaś poziom produkcji zbliżony do wielkości z 2018 r. Dokładne dane za ub. rok powinny być znane w lutym.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS