“Zostałem przebadany w klinice w Barcelonie. Wyniki potwierdziły pierwotną diagnozę, którą otrzymałem w Melbourne, czas dochodzenia do zdrowia pozostał taki sam” – napisał Nadal w mediach społecznościowych.

Wstępne skany wykazały, że 22-krotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych miał naderwanie mięśnia, które nie wymaga operacji.

“Leczenie zostało ustalone i za trzy tygodnie zostaną przeprowadzone nowe testy, aby zobaczyć, jak to wygląda” – dodał 36-letni Hiszpan.

Tenis. Rafael Nadal będzie miał przerwę

Nadal przegrał w Melbourne w drugiej rundzie w trzech setach z Amerykaninem Mackenziem McDonaldem, ale podczas meczu nabawił się urazu.

Przewidywany harmonogram powrotu do zdrowia stawia pod znakiem zapytania udział tenisisty z Majorki w marcowych turniejach ATP w Indian Wells i Miami. Nadal będzie prawdopodobnie gotowy do sezonu na kortach ziemnych, rozpoczynającego się w połowie kwietnia, którego zwieńczeniem jest wielkoszlemowy Roland Garros. Hiszpan wygrał turniej w Paryżu już 14 razy.

Rafael Nadal/

Rafael Nadal w Melbourne miał problem z biodrem/

Rafael Nadal – Jack Draper. SKRÓT MECZU 7-5, 2-6, 6-4, 6-1. WIDEO/PRESS ASSOCIATION /© 2023 Associated Pre … czytaj dalej