A A+ A++

„Radosna Niepodległości” – to tytuł 86. Krakowskiej Lekcji Śpiewania, która odbędzie się w sobotę, 11 listopada na Rynku Głównym. Podczas koncertu z udziałem artystów Teatru Loch Camelot i śpiewającej publiczności zabrzmią pieśni związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Początek o godz. 17.00.

Fot. materiały prasowe

– Czas, w którym ustały działania na frontach I wojny światowej, stał się dla nas początkiem „Rzeczpospolitej Odrodzonej i Niepodległej”. Trudno wyobrazić sobie radość tych, którzy doczekali się wreszcie tej chwili. Pamiętamy, jak długo nasz naród żył nadzieją i mamy świadomość, ze to lata walki i oporu przyniosły wytęsknioną wolność – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Święta patriotyczne nie muszą, a w przypadku tak radosnych rocznic jak 11 listopada nie powinny wręcz ograniczać się do oficjalnych ceremonii. Dlatego dobrze, że towarzyszą im takie wydarzenia, jak organizowana już od ponad dwóch dekad Krakowska Lekcja Śpiewania. Życzę Państwu wspaniałej atmosfery podczas wspólnego świętowania! – zachęca do udziału w wydarzeniu prezydent Krakowa.

Jak co roku, dla uczestników Krakowskiej Lekcji Śpiewania przygotowano bezpłatne śpiewniki. W wersji elektronicznej śpiewnik dostępny jest na stronie internetowej Biblioteki Polskiej Piosenki.

Krakowska Lekcja Śpiewania – to przewrotna forma koncertu polegająca na tym, że to nie artyści, ale właśnie publiczność jest głównym wykonawcą. Związany od początku z lekcjami krakowski Teatr Loch Camelot wspiera i pomaga w śpiewaniu podając odpowiednią tonację i linię melodyczną. Rekord frekwencji to 30 000 uczestników 11.11.2008 r.

Lekcja tradycyjnie odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Jacka Majchrowskiego. Pomysłodawcą projektu jest dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki – Waldemar Domański.


pokaż metkę


Osoba publikująca:

Karolina Wasyl


Podmiot publikujący:

Wydział Komunikacji Społecznej


Data publikacji:

2023-10-31


Data aktualizacji:

2023-11-03

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBon energetyczny zastąpi mrożenie cen energii? Jest propozycja
Następny artykułPolitechnika Białostocka przywróciła oryginalny wygląd samochodu pancernego FAI-M