A A+ A++

W wyborach samorządowych w 2018 roku Alicja Szczepańska startowała z listy komitetu Łukasza Gibały – Kraków dla Mieszkańców. Otrzymała łącznie 2721 głosów. Dostała się do rady miasta, w której razem z Łukaszem Maśloną, Janem Pietrasem i Łukaszem Gibałą utworzyli klub radnych.

“Decyzja nie była łatwa”

Radna wydała oświadczenie w sprawie swojego odejścia z klubu radnych Kraków dla Mieszkańców. “Decyzja nie była łatwa. Chcę bardzo podziękować Łukaszowi Gibale za szansę, którą dał mi, umożliwiając kandydowanie do Rady Miasta Krakowa ze swojej listy. Niestety, rozczarowałam się jednokierunkowym działaniem lidera klubu, skupiającym się od dłuższego czasu wyłącznie na prowadzeniu nieustannej negatywnej kampanii wyborczej. Od ostatnich wyborów na Prezydenta Miasta Krakowa lider klubu, ze wsparciem Stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców i Think Thanku o tej samej nazwie, kreował wyłącznie negatywny obraz w przestrzeni medialnej, z którym ja się nie utożsamiam. Moim podstawowym celem jako radnej zawsze było i jest łączenie, a nie dzielenie ludzi oraz efektywne realne działanie, w trosce o dobro wszystkich mieszkańców Krakowa, ze szczególnym uwzględnieniem osób pokrzywdzonych życiowo. W tych działaniach byłam niestety osamotniona. Chcę pozostać wierna obietnicom, które składałam wyborcom przed dwoma laty. Dlatego też uznałam, że będę reprezentować mieszkańców Krakowa, poza klubem radnych Kraków dla Mieszkańców” – czytamy w oświadczeniu radnej.

Drogi się rozeszły

O odejściu Szczepańskiej z klubu mówiło się od dłuższego czasu. Najpierw radna wystartowała z listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, potem zaczęła się odcinać od niektórych pomysłów samego Gibały. Co jakiś czas dochodziło między nimi do spięć. Szczepańska zaczęła także mocno dystansować się od stowarzyszenia oraz think tanku Gibały, a także od zaplecza radnego.

Alicja Szczepańska to była policjantka, obecnie prezeska fundacji Twoja Widzialna Ręka. Jest też aktywistką ruchów na rzecz praw kobiet – była wiceprezeską stowarzyszenia (S)Prawa Kobiet. Od prawie 30 lat pracuje na rzecz pokrzywdzonych i ofiar przestępstw. Zakładała grupę wsparcia dla krakowian Razem Raźniej, koordynowała akcję nieodpłatnego wsparcia dla osób niezamożnych oraz niepełnosprawnych. Prowadzi warsztaty dla organizacji pozarządowych z zakresu praw człowieka, przeciwdziałania przemocy, pomocy socjalnej oraz społecznej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPowiat Gniezno: Powiatowy konkurs fotograficzny rozstrzygnięty
Następny artykułOstrów Wlkp.: Zajęcia z dronem