A A+ A++

Jednogłośnie Rada Miasta Tarnobrzega podjęła uchwałę w sprawie odmowy wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Robertem Popkiem. Według adwokata tarnobrzeskiego magistratu Pawła Sabata, decyzja radnych może zostać zaskarżona do sadu.

Art. 25 ust. 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym stanowi, że rozwiązanie z radnym stosunku pracy wymaga uprzedniej zgody rady gminy. Rada miasta odmawia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, jeżeli podstawą są zdarzenia związane z wykonywaniem przez radnego mandatu.

Jako podstawę rozwiązania umowy o pracę z radnym Robertem Popkiem, pracodawca czyli Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Tarnobrzeg Sp. z o. o. o wskazał likwidację jego stanowiska, tzn. Kierownika Zespołu ds. Remontów i Utrzymania Ruchu.

W celu zbadania sprawy powołana została doraźna komisja, w składzie: Damian Szwagierczak – przewodniczący, Kamil Kalinka, Mariusz Turbacz, Anna Pekar i Waldemar Szwedo.

W trakcie posiedzenia komisji, w którym nie uczestniczyli reprezentanci pracodawcy, radny Popek wyjaśnił, że oczekiwał od strony pracodawcy przedstawienia mu zakresu obowiązków po przeprowadzonej zmianie organizacyjnej w strukturze organizacyjnej spółki, nie wykluczył możliwości rezygnacji ze stanowiska kierowniczego, aby móc w dalszym ciągu świadczyć pracę na rzecz spółki według kwalifikacji zawodowych, które posiada.

Z uwagi na to, że pracodawca nie uczestniczył w posiedzeniu mającym na celu omówienie jego kwestii, komisja zarekomendowała podjęcie dalszych kroków, mających na celu wyjaśnienie sytuacji oraz zapewnienie dialogu pomiędzy stronami.  Komisja jednogłośnie i negatywnie zaopiniowała wiec wniosek Zakładów Chemicznych „Siarkopol” Tarnobrzeg Sp. z o. o. o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Robertem Popkiem, przedkładając na sesje stosowną uchwałę. O konsekwencjach jej podjęcia lub nie podjęcia, mówił na sesji adwokat Urzędu Miasta Tarnobrzega, Paweł Sabat.

Istnieje oczywiście możliwość, że ocena Państwa decyzji przez organ nadzoru względnie przez pracodawcę, który by się zdecydował taka uchwałę zaskarżyć do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Rzeszowie, bo do tego ma prawo, może być inna i taka uchwala może się nie obronić. Proszę tez pamiętać, że nie podjecie w tym zakresie uchwały, de facto skutkować będzie przyjęciem zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym – tłumaczył P. Sabat.

Uchwala została przyjęta jednogłośnie, w głosowaniu udziału nie wzięli radni R. Popek i M. Capała.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMysłowiccy policjanci rozmawiali z uczniami CKZIU o służbie w policji
Następny artykułJak rozpocząć działania marketingowe SEO za granicą?