A A+ A++

Wykładowczyni Wydziału Neofilologii PWSZ w Nysie, dr Agnieszka Kaczmarek rozpoczęła pobyt naukowy w Stanach Zjednoczonych w ramach przyznanego stypendium Komisji Fulbrighta. W dniu 10 sierpnia 2021 r. odbyły się pierwsze oficjalne spotkania z władzami California State University, Bakersfield (CSUB), w Stanach Zjednoczonych.

Program Fulbrighta to największy program stypendialny w Stanach Zjednoczonych niedawno obchodził swoją 75. rocznicę. Warto nadmienić, iż stypendystami tego programu byli między innymi Sylvia Plath, John Steinbeck, Ursula K. Le Guin, Maya Angelou, Umberto Eco czy Juliusz Machulski – reżyser kultowych polskich filmów, Vabanku, Kingsajzu i Seksmisji.

Dzień rozpoczął się od spotkania z prof. Stevenem Frye’m, Dyrektorem Wydziału Anglistyki w CSUB, English Department, który jest także Prezesem Towarzystwa Cormaca McCarthy’ego (jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich) oraz redaktorem uznanej i cenionej pozycji krytyki literackiej The Cambridge Companion to Cormac McCarthy.

Następne spotkanie odbyło się z Rektor CSUB, Lynnette Zelezny, również stypendystką Fulbrighta, która podjęła kwestię wzajemnej współpracy oraz dalszego rozwoju działalności International Book Club, zainicjowanej i prowadzonej przez Profesora Emersona Case’a oraz wspieranej w PWSZ w Nysie przez prof. Alinę Dittmann, Dziekan Wydziału Neofilologii.

Dr Kaczmarek spotkała się również z Profesorem Markiem Novakiem, Dziekanem Extended Education and Global Outreach, sekcji, której główną misją jest rekrutowanie zagranicznych studentów w celu umiędzynarodowienia uczelni, co w PWSZ w Nysie świetnie realizuje zespół współpracy międzynarodowej kierowany przez mgr Annę Opałkę.

Kolejne owocne spotkanie z Yuri Sakamaki, Dyrektorem International Student Success oraz American Language Institute and Study Abroad Programs, dotyczyło wymiany akademickiej między PWSZ w Nysie oraz CSUB w Kalifornii oraz możliwości podpisania umów partnerskich. Obie strony mają nadzieję na owocną i długoletnią współpracę, która pogłębi wzajemne zrozumienie oraz zapewni studentom i wykładowcom wymianę doświadczeń po obu stronach Atlantyku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJeżdżą pijani, nie boją się kar. Policjanci z Brzegu zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców
Następny artykułOaza komfortu