A A+ A++

Zostało zaledwie jeszcze jeden dzień do zakończenia zapisów do tegorocznej edycji Pucharu Tymbarku. Już tylko do 6 marca można zgłaszać drużyny w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12. O tym, dlaczego warto dołączyć do turnieju oraz jaką on ma wartość dla młodych zawodników – mówi Michał Probierz, selekcjoner reprezentacji Polski.

Już tylko do 6 marca można zgłaszać drużyny do największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci – Pucharu Tymbarku. W przeszłości w tych zawodach uczestniczyło kilku obecnych reprezentantów Polski. Jak taki turniej wpływa na rozwój kariery młodych piłkarzy?

Michał Probierz, selekcjoner reprezentacji Polski: Jeszcze jako selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21 dwukrotnie oglądałem na żywo finały Pucharu Tymbarku i byłem pod ogromnym wrażeniem. To fantastyczny turniej, który daje młodym adeptom futbolu możliwość zagrania po raz pierwszy w życiu na wielkim stadionie z prawdziwego zdarzenia. Finał tych zawodów odbywa się na PGE Narodowym, gdzie swoje mecze rozgrywa reprezentacja Polski. To największy zaszczyt i dostąpić go mogą również uczestnicy Pucharu Tymbarku. Proszę mi wierzyć, że samo przebywanie na murawie PGE Narodowego, bycie tam, na dole, robi ogromne wrażenie i zapamiętuje się ten moment do końca życia. Życzę wszystkim uczestnikom Pucharu Tymbarku, aby mogli tego doświadczyć.

Puchar Tymbarku to często spełnienie dziecięcych marzeń, gdzie przede wszystkim liczy się dobra zabawa i możliwość zagrania na PGE Narodowym, a nie do końca sam wynik sportowy.

Ten turniej daje możliwość rywalizacji piłkarzy i piłkarek z całej Polski, sprawdzenia swoich umiejętności na tle najzdolniejszych rówieśników i rówieśniczek. Nie zapominajmy jednak o tym, że w tym wieku liczy się przede wszystkim dobra zabawa, a najważniejsze jest samo uczestnictwo w zawodach. Dla młodych zawodników i zawodniczek może to być wspaniały początek ich piłkarskiej przygody.

Jakie rady dla młodych sportowców, którzy chcą rozpocząć piłkarską karierę w tego typu turniejach, ma selekcjoner reprezentacji Polski?

Przede wszystkim muszą dawać z siebie wszystko i dobrze się bawić. Podczas Pucharu Tymbarku poznają się też nowe grupy ludzi, koleżanki, kolegów, powstają pierwsze piłkarskie przyjaźnie.

Dlaczego Puchar Tymbarku cieszy się tak dużą popularnością w mniejszych miejscowościach?

Myślę, że każdy słyszał już o Pucharze Tymbarku i każdy chciałby w nim zagrać. To możliwe, ponieważ to turniej równych szans. Każdy marzy również o występie na PGE Narodowym. Duże znaczenie ma też to, że turniej jest bardzo dobrze zorganizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz markę Tymbark, która od wielu lat jest sponsorem generalnym turnieju i na każdym kroku wspiera młodych sportowców. Oby takich firm i ludzi, którzy tworzą markę Tymbark, było w polskim futbolu jak najwięcej. Zachęcam również do zapisów do nowej edycji, życzę powodzenia, bawcie się dobrze, a z najlepszymi widzimy się oczywiście na PGE Narodowym.

21 marca na PGE Narodowym bardzo ważny mecz czeka reprezentację Polski. Prowadzona przez pana drużyna rozegra półfinałowy mecz barażowy z Estonią. Jeśli go wygra, o upragniony awans na mistrzostwa Europy powalczy na wyjeździe z Finlandią lub Walią.

W naszym narodzie brakuje wiary w reprezentację. To czas, aby się zjednoczyć. Tylko wspólnymi siłami możemy coś razem zrobić. Liczymy na wsparcie kibiców. Naszym celem jest awans na mistrzostwa Europy.

Rozmowę przeprowadził Paweł Drażba.

***

O TURNIEJU

Od 24 lat Polski Związek Piłki Nożnej organizuje największy w Europie turniej piłkarski dzieci, realizowany w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Do tej pory w rozgrywkach udział wzięło wiele piłkarek i piłkarzy grających dziś w najlepszych klubach europejskich oraz reprezentacji Polski. Od 2007 r. Sponsorem generalnym wydarzenia jest marka Tymbark. Więcej informacji na temat Pucharu Tymbarku, nagród oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzedmioty używane przez rzymską jazdę i inne skarby odkryte w Walii
Następny artykułSpotkania z mieszkańcami 2024 – Staromiejskie