Bayer Leverkusen pokonał Eintracht Frankfurt 4-1 (1-1) w meczu 1/16 finału Pucharu Niemiec. “Aptekarze” przegrywali 0-1, ale wyrównali jeszcze w pierwszej połowie i przechylili szalę na swoją stronę w drugiej.

W szóstej minucie spotkania goście wyszli na prowadzenie 1-0. Amin Younes podjął błyskawiczną decyzję o strzale po tym, jak piłką przypadkowo trafiła do niego po odbiciu się od Andre Silvy.

Przewaga ekipy z Frankfurtu przetrwała nieco ponad 20 minut. Z rzutu karnego wyrównał Lucas Alario i na przerwę obie drużyny schodził przy wyniku remisowym 1-1. Tuż po starcie drugiej połowy Edmond Tapsoba dał Bayerowi pierwsze w meczu prowadzenie 2-1.

Burkiński obrońca główkował po wrzutce z bocznego sektora, gdzie wykonywany był rzut wolny. W 67. minucie “Aptekarze” zdobyli bramkę, dającą im dużą dozę spokoju. Po znakomitej solowej akcji Nadiem Amiri wyłożył do Moussy Diaby’ego, i trafienie na 3-1 było formalnością.

W końcówce Jonathan Tah otrzymał czerwoną kartkę, przez co goście kończyli mecz grając w osłabieniu. Jego faul miał jednak pod względem taktycznym swoje plusy, ponieważ przewinił jeszcze przed polem karnym, uniemożliwiając akcję sam na sam rywalowi.

Na trzy minuty przed końcem podstawowego czasu gry Diaby ustalił końcowy rezultat na 4-1. Kolejnym rywalem ekipy z Leverkusen, już na etapie 1/8 finału, będzie czwartoligowy zespół Rot-Weiss Essen.

Bayer Leverkusen – Eintracht Frankfurt 4-1 (1-1)

Bramki: 0-1 Amin Younes (6), 1-0 Lucas Alario (27 – karny), 2-1 Edmond Tapsoba (49), 3-1 Moussa Diaby (67), 4-1 Moussa Diaby (87)