A A+ A++
Miasto Oświęcim dysponuje lokalami użytkowymi, które są przeznaczone na wynajem. Sprawą pustych, czasami od miesięcy a może i dłużej, lokali użytkowych interesowali się m.in. radni Jan Adamaszek i Waldemar Łoziński. Za to gospodarz miasta, prezydent Janusz Chwierut, nie wykazuje w tym względzie minimum aktywności. Dajmy dobry przykład. „Kurier Oświęcimski” bierze sprawy w swoje ręce.
Według stanu na początek listopada 2023 r. mamy w Oświęcimiu 10 miejskich lokali użytkowych przeznaczonych pod wynajem, a ich łączna powierzchnia wynosi ponad 1000 metrów kwadratowych. Lokale stoją puste. Niektóre są już puste przez wiele miesięcy. A co robią z tym obecne władze miasta? Prawie nic lub niewiele. Publikują na stronie internetowej Zarządu Budynków Mieszkalnych w zakładce lokale użytkowe listę, którą można pobrać w formacie pdf. Super, naprawdę XXI wiek. Choć powoli. Przeglądarka wyświetla bowiem informację, że strona ZBM jest „niezabezpieczona”. Taki drobny szczegół, ale istotny (na marginesie cena tzw. protokołu SLL to koszt ok. 200 zł na rok). Dodatkowo ZBM umieszcza informacje na danym wolnym lokalu, że jest on „do wynajęcia”. Koniec? Czy tak ma wyglądać nowoczesny marketing?
Drodzy Państwa, jak wiemy, miasto Oświęcim dysponuje licznymi nośnikami reklamy. Jest np. „Głos Ziemi Oświęcimskiej”, prezydenckie „Wieści z Ratusza”, strona www Urzędu Miasta, miejskie bilbordy i profile w mediach społecznościowych. Widzieliście tam Państwo informacje o naszych miejskich lokalach do wynajęcia? Widziałem tam różne rzeczy, ale tego co trzeba akurat nie.
Idźmy dalej. Czy widzieliście gdzieś może Państwo nowoczesne grafiki prezentujące nasze miejskie lokale użytkowe? A może należałoby reklamować wolne oświęcimskie lokale użytkowe także poza granicami Oświęcimia? Niestety gospodarz miasta problemu najwyraźniej problemu nie widzi lub zobaczyć go nie chce. Być może te bujne kwiaty na rondach zasłoniły panu prezydentowi faktyczne problemy naszego miasta.
Drodzy Państwo, wolne miejskie lokale użytkowe powinny już dawno przynosić dochód miastu i mieszkańcom. Tymczasem stoją puste i niszczeją. Nie można na to spokojnie patrzeć.
Skoro obecne władze miasta i pan prezydent nie potrafi skutecznie reklamować lokali „do wynajęcia”, dysponując przecież licznymi urzędowymi kanałami, to ja postanowiłem społecznie opublikować w tym miejscu ich listę. Może akurat ktoś z Państwa, lub któryś z Przedsiębiorców, zainteresuje się tematem. Zachęcamy.
Oto lista wolnych miejskich lokali użytkowych w Oświęcimiu przeznaczonych do wynajęcia:
*ul. Bema 12 (powierzchnia lokalu: 24,50),
*ul. Bema 21 (powierzchnia lokalu: 85,29 i powierzchnia piwnicy: 32,33),
*ul. Dąbrowskiego 15 (powierzchnia lokalu: 32,00),
*ul. Kopernika 2 (powierzchnia lokalu: 65,16),
*ul. Skłodowskiej-Curie (powierzchnia piwnicy: 42,34),
*ul. Olszewskiego 34 (powierzchnia lokalu: 161,67 i powierzchnia piwnicy: 32,31),
*Rynek Główny 4 (powierzchnia lokalu: 150,14),
*ul. Sienkiewicza 3 (powierzchnia lokalu: 79,78),
*ul. Staszica 1-11 (powierzchnia lokalu: 144,90),
*ul. Śniadeckiego 23-39 (powierzchnia lokalu: 90,90 i powierzchnia piwnicy: 35,04),
*ul. Olszewskiego 18 (powierzchnia lokalu: 166,41 i powierzchnia piwnicy: 34,61).
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEfekt Papageno może uratować życie. Co to takiego?
Następny artykułAnalityk finansowy. Jak nim zostać? Na jakie zarobki można liczyć?