Nie powiodło się podczas meczów sparingowych ani podopiecznym trenera Macieja Grzegorego, ani drużynie szkoleniowca Dawida Ługowskiego.  KS Pelikan II Łowicz przegrał z KS Bzura Chodaków 1:3 (1:0), zaś LKS Orzeł Nieborów uległ KS Stal Głowno 2:5 (0:3).

Początek spotkania pomiędzy Pelikanem a Bzurą wyglądał całkiem korzystnie dla biało-zielonych. Po kilku próbach zdobycia bramki, udało się w końcu w 35. minucie Kamilowi Woźniakowi wyprowadzić drużynę na prowadzenie. Niestety, po przerwie rywale okazali się skuteczniejsi. Wykorzystując błędy Pelikana, w 47. minucie doprowadzili do remisu, a w 51. już przejęli prowadzenie w grze. Strata Trzeciej bramki nastąpiła w doliczonym czasie gry.

– Dobrze weszliśmy w mecz. W pierwszej połowie mieliśmy kilka sytuacji do zdobycia bramki. Niestety udało się strzelić tylko jedną. O porażce zaważył fatalny początek drugiej połowy, gdzie po prostych błędach straciliśmy dwie bramki. Rywal mocno się cofnął, a nam ciężko było przedrzeć się przez ich zasieki – ocenił trener Maciej Grzegory.

Nie udało się po raz kolejny drużynie Orła pokonać rywala. Tym razem zdecydowaną przewagę zdobyła Stal Głowno. Do przerwy mocno szwankowała obrona zespołu z Nieborowa, przez co  stracili aż trzy bramki. Dopiero w drugiej odsłonie Orzeł mocno zwarł szeregi i zaczął odrabiać straty. Niestety udało się tylko dwa razy umieścić piłkę w bramce Stali, która zresztą nie stała bezczynnie i również atakowała, czego skutkiem były dwa kolejne gole.

– Przegraliśmy mecz z dobrym zespołem z Głowna.  W pierwszej połowie widać było u nas trudy okresu przygotowawczego,  ale to nie usprawiedliwia też niefrasobliwości w działaniach obronnych. W drugiej połowie już było lepiej i do końca walczyliśmy o lepszy rezultat. Teraz gramy z Olimpią Chąśno w niedzielę na boisku naturalnym o godz. 11.00 – skomentował trener Dawid Ługowski.

Sparingi:
LKS Orzeł Nieborów – KS Stal Głowno 2:5 (0:3); br.: Paweł Kutkowski (67) i Piotr Sekuła (74) – 5 (7, 10, 43, 61 i 80).
Orzeł: Jarosław Rusek (46 Maciej Chmielewski) – Jakub Niedźwiadek (46 Dawid Ślązak), Przemysław Wilk (46 Piotr Sekuła), Piotr Warchoł, Kamil Bogusz (46 Bartłomiej Krupa) – Karol Kruk, Michał Redzisz (70 Jakub Niedźwiadek), Bartłomiej Tkacz (70 Przemysław Wilk), Michał Świdrowski – Paweł Kutkowski, Bartosz Placek.

KS Pelikan II Łowicz – KS Bzura Chodaków 1:3 (1:0); br.: Kamil Woźniak (35) – 3 (47, 51 i 90+2).
Pelikan II: Mikołaj Pietrzak (60 Sebastian Gładki) – Krystian Rutkowski, Dawid Konikowski (46 zawodnik testowany), Dawid Wojciechowski (46 Miłosz Owczuk), Marcel Wnuk – Damian Kozieł, Mateusz Kardas, Jan Sejdak, Jan Haczykowski – Kamil Woźniak, Adrian Musialik.