A A+ A++

Zdrowie naszego umysłu jest równie ważne, co kondycja fizyczna. Psychoterapia może być krokiem ku poprawie samopoczucia, a także właściwym wyborem ku leczeniu zaburzeń psychicznych. Sprawdź, jakie symptomy oznaczają, że psychoterapia indywidualna może być dla Ciebie wskazana.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna jest działaniem o udowodnionej naukowo skuteczności. Wartościowy terapeuta niejedną osobę wyciągnął z depresji czy zaburzeń osobowości. Przekonaj się, jakie efekty można osiągnąć metodą terapii oraz jak terapia zmienia nastawienie pacjenta.

Psychoterapia – kiedy wykonać pierwszy krok?

W ostatnich latach możemy zaobserwować wzrost zainteresowania psychoterapią. Wynika to zarówno z coraz większej liczby specjalistów, jak i rosnącej świadomości pacjentów. Wizyta u psychologa nie jest już piętnowana społecznie, a osoby, które zmagają się z problemami natury mentalnej mogą raczej liczyć na wsparcie i zrozumienie bliskich. W zależności od stopnia problemów psychicznych, rozwiązaniem problemu może być leczenie farmakologiczne lub psychoterapia. Psycholog ma pomóc w leczeniu zaburzeń zdrowia mentalnego, a drogą ku temu jest odpowiednia metoda leczenia zaburzeń psychiki. W relacji terapeutycznej pacjent powinien czuć się swobodnie i bezpiecznie, dlatego bez względu na to, czy zaobserwowałeś/łaś u siebie zaburzenia odżywiania czy stany depresyjne, konsultacja psychologiczna może być pierwszym krokiem do poprawy Twojego stanu zdrowia.

Co może doprowadzić do powodzenia terapii?

Psychoterapia poznawczo-behawioralna może być wykorzystywana w przypadku zaburzeń odżywiania, w leczeniu depresji czy przy innego rodzaju problemach. Psychoterapia może mieć różną postać, dlatego przed wyborem specjalisty warto poczytać o poszczególnych metodach, jak chociażby terapia behawioralna. Psycholodzy często podkreślają, jaki rodzaj terapii systemowej preferują. Dla przykładu na stronie magdalenamackiewicz.pl znajdziesz informacje o tym, że gabinet prowadzony jest przez psycholożkę, której specjalizacją jest terapia poznawczo-behawioralna. Skuteczność terapii i leczenie ludzkiej psychiki wymaga zaangażowania obu stron oraz regularnych ćwiczeń. Czasami niezbędne jest również wprowadzenie leczenia farmakologicznego przez psychiatrę.

Zależnie od rodzaju terapii i wysiłku pacjenta, terapia może pomóc np. w leczeniu uzależnień, a przede wszystkim poprawia codzienne funkcjonowanie chorego. Warto dobrać odpowiednie metody leczenia, a psychoterapia poznawczo-behawioralna długoterminowa może okazać się lekarstwem dla duszy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNBA: Historia starć finalistów NBA w sezonie regularnym. Jak będzie w tym roku?
Następny artykułOgłoszenie o przyjęciu zmiany MPZP dla obszaru w rejonie ulicy Nadmorskiej i linii kolejowej Lębork-Łeba w Lęborku