A A+ A++

– Jestem zbulwersowany wypowiedzią rzecznika Ministerstwa Zdrowia o prof. Maksymowiczu. Niech rzecznik przemyśli sobie tę sprawę, co powinien zrobić, jak z tej sprawy wyjść. Na pewno zaszkodził polskiemu rządowi tą wypowiedzią – mówił Marcin Ociepa odnosząc się do doniesień, z których wynika, że polityk i naukowiec miał nadzorować eksperymenty na płodach.

– Wszystkie kwestie związane z jego pracą nie budzą najmniejszych etycznych wątpliwości. To, że pojawia się tego typu zawiadomienie, to zawiadomienie, które każdy z nas może złożyć na kogokolwiek i napisać w nich cokolwiek. Nie mamy żadnego postępowania prokuratorskiego, nie mówiąc już o zarzutach. To wylewanie pomyj na wybitnego polskiego naukowca i polityka – podkreślił. 

– Wszyscy przyzwoici ludzie powinni stanąć po jego stronie – dodał. 

ZOBACZ: Poseł ujawnił zawiadomienie ws. prof. Maksymowicza. Wiadomo, kto je złożył

Z nieoficjalnych ustaleń “Wydarzeń” wynika, że zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prof. Wojciecha Maksymowicza, lekarza i posła Porozumienia, złożył Mariusz Dzierżawski, lider antyaborcyjnej fundacji Pro Prawo do Życia.

Wideo: sprawa prof. Maksymowicza i transfery do Porozumienia

 

– Ta sprawa nie jest polityczna. Zarzuty jednej osoby, które są kierowane nie mają natury politycznej, wyłącznie etyczną czy zawodową. Od wyjaśnienia wątpliwości jest prokuratura i sąd. Sprawa ma reperkusje polityczne, bo po słowach rzecznika MZ prof. Maksymowicz poczuł się słusznie urażony – zaznaczył.

Transfery do Porozumienia?

– Nie będę potwierdzał tych informacji. To pytanie do zainteresowanych. Jest w polskim parlamencie grono parlamentarzystów, które orientują się na Jarosława Gowina, w ogóle im się nie dziwię – mówił Ociepa pytany o doniesienia “Super Expressu” jakoby były poseł PiS Lech Kołakowski oraz była posłanka Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj mieli zasilić szeregi Porozumienia.

– Są parlamentarzyści, którzy widzą w Jarosławie Gowinie polityka skutecznego i moralnego, chcą z nim współpracować. Jedni przystępując do partii politycznej, inni współpracując programowo. Czy będzie dochodzić do transferów, to proszę pozostawić biegowi wydarzeń. My szeroko rozkładamy ręce na wszystkich pracowitych, przyzwoitych parlamentarzystów – zapewnił gość Polsat News. 

ZOBACZ: Senatorowie PiS nie wzięli udziału w głosowaniu nad uchwałą ws. RPO

Grzegorz Kępka pytał o wypowiedź Piotra Zgorzelskiego, który stwierdził, że wokół PSL powinna zostać zbudowana chadecka formacja, do której miałoby dołączyć także Porozumienie. – Dzisiaj nie ma takich rozmów dotyczących tworzenia alternatywnej większości, w których bralibyśmy udział. Musimy skupić się na walce z pandemią i ratowaniu miejsc pracy – odparł Ociepa. 

Polityk Porozumienia był pytany, na kogo odda swój głos przy wyborze Rzecznika Praw Obywatelskich. – Kandydatem Zjednoczonej Prawicy jest Bartłomiej Wróblewski. To wybitny prawnik, cieszący się szerokim szacunkiem. Powinniśmy skończyć ten serial wyborów RPO, bo ciągnie się on zbyt długo – mówił. 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

msl/Polsat News

Czytaj więcej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW PO pojawiają się głosy, że Trzaskowski powinien zastąpić Budkę
Następny artykułMON: Nowa aplikacja dla kandydatów na żołnierzy Wojska Polskiego