Cały czas nie wiadomo, czy Brytyjczycy odwzajemnią awaryjne regulacje zaproponowane przez Unię.
Tydzień temu Bruksela jednostronnie zaproponowała, aby w razie nieosiągnięcia porozumienia, zasady dokonywania międzynawowych przewozów obywały się przez najbliższe pół roku bez zmian.
Brytyjczycy są skazani na przewoźników unijnych, którzy wykonują 80 proc. przewozów między wyspą i kontynentem. Nieoficjalnie Brytyjczycy przyznają, że są gotowi odwzajemnić regulacje i przyznać przewoźnikom dotychczasowe warunki, ale parlament traktuje tę sprawę jako kartę przetargową w rozmowach z Brukselą.
Czytaj więcej w: Od nowego roku ciężarówką awaryjnie do Wielkiej Brytanii
Parlament Europejski domagał się, aby negocjacje zostały w sprawie brexitu zakończone do 20 grudnia. Brak porozumienia w sprawie rybołówstwa i pomocy publicznej uniemożliwia podpisanie umowy pomiędzy Unią Europejską i Zjednoczonym Królestwem.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie – bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami “Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS