W ramach inicjatywy „Szkoła letnia dla przedstawicieli Mołdawii i Ukrainy” w Małopolsce, przedstawiciele Zagórzańskich Dziedzin zaprezentowali lokalne dziedzictwo kulinarne w pierwszym dniu wizyty zagranicznych gości.
W poniedziałek (19 sierpnia) rozpoczęła się wizyta studyjna dla przedstawicieli administracji Mołdawii i Ukrainy w Małopolsce, zorganizowana w ramach projektu „Szkoła letnia dla przedstawicieli Mołdawii i Ukrainy”. Pierwszy dzień wizyty poświęcony był prezentacji dobrych praktyk w polskim rolnictwie, a jednym z głównych punktów programu była prezentacja marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny.
W Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie – oddział w Krakowie, przedstawiciele marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny, w tym Śwarne Babki z Koła Gospodyń Wiejskich Łętowe, podzielili się bogactwem regionalnej kuchni. Potrawy przygotowane przez członkinie KGW Łętowe, wpisane na ministerialną Listę Produktów Tradycyjnych, zagościły na stołach zagranicznych gości oraz krajowych przedstawicieli. Wśród podanych dań znalazły się m.in. korpielanka, pierogi z suszonymi śliwkami, duszona jagnięcina oraz szarlotka z lodami kraftowymi.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. Dorota Białczak – dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przedstawiciele CDR, ARiMR i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
Zobacz również:
W trakcie spotkania rozmawiano nie tylko o kulinarnym dziedzictwie Zagórzańskich Dziedzin, ale także o marce lokalnej oraz działalności Koła Gospodyń Wiejskich Łętowe.
Projekt „Szkoła letnia dla przedstawicieli administracji Mołdawii i Ukrainy” ma na celu podzielenie się doświadczeniami Polski z okresu przedakcesyjnego oraz zaprezentowanie efektów transformacji rolnictwa po przystąpieniu do Unii Europejskiej.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS