Początek kolejnego roku to nowa nadzieja na przyszłość. Psiaki ze Schroniska dla zwierząt w Płocku też patrzą z nadzieją, że w tym roku znajdą nowe domy i kochających opiekunów.
Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.
W pierwszym w 2021 roku odcinku „Przygarnij psiaka” przybliżymy historie Hektora i Krecika, dwóch starszych psiaków poszukujących nowych domów. Hektor to średniej wielkości piesek, który został niedawno odnaleziony na terenie Płocka, zwierzak ma około 14 lat. Krecik to niewielki, 12-letni, niewidomy piesek pełen energii.
Hektor – dzielny jak swój mitologiczny imiennik
fot. Wiktor Pleczyński
Hektor (nr karty 332/20) został znaleziony w grudniu na terenie Płocka. Piesek był w dramatycznym stanie, bardzo wychudzony, bez siły, nie mógł się ruszać, ani stanąć na łapkach. W schronisku zaczął powoli nabierać sił i masy.
Piesek, pomimo szacowanych 14-15 lat i wyraźnie przebytej trudnej historii, jest pełen chęci do życia. Walczy o to, by odzyskać sprawność i już wychodzi na niedługie spacery.
fot. Wiktor Pleczyński
– Ktoś go znalazł i przywiózł do schroniska. Teraz już nabrał trochę masy, trudno sobie wręcz wyobrazić, w jakim stanie przyjechał do schroniska… Jeszcze jest słabiutki, jeszcze trochę się chwieje, ale już odżył. Wyraźnie lepiej się czuje, no i przede wszystkim zaczął chodzić, ma też apetyt. To przyjazny, wyjątkowy pies. Słabo widzi, ale szuka, rozgląda się za człowiekiem. Brakuje mu czułości człowieka, mógłby cały czas przytulać się i być głaskanym – opowiada wolontariuszka, opiekująca się Hektorem.
fot. Wiktor Pleczyński
Hektor jest łagodnym czworonogiem, przyjaznym zarówno w stosunku do ludzi, jak i innych piesków. Jak podkreśla Jadzia, która opiekuje się psiakiem, jego uroczy pyszczek aż prosi się o przywrócenie na niego radości z posiadania własnej, kochającej rodziny i własnego domu.
Numer do wolontariuszki opiekującej się Hektorem: Jadzia – 602 120 083.
Krecik – niewidomy mistrz życia
fot. Wiktor Pleczyński
Krecik (nr karty 154/18) jest niewielkim, niewidomym pieskiem. Zwierzak ma około 12 lat. Pomimo swojej niepełnosprawności, świetnie sobie radzi podczas spacerów. Potrafi nauczyć się otaczającej go przestrzeni i sprawnie się po niej poruszać, co udowodnił już w schronisku.
Piesek jest wyczulony na swoje imię i na nie reaguje. Po lepszym poznaniu człowieka, chętnie szuka z nim kontaktu.
fot. Wiktor Pleczyński
– Krecik jest kochany. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. W schronisku przebywa już od dwóch lat, a jest naprawdę cudowny, do wszystkich podchodzi, jest łagodny zarówno w stosunku do ludzi, jak i do innych piesków. Bardzo potrzebny jest mu domek, brakuje mu rodzinnego ciepła. Jest świetnym psiakiem, wyjątkowo zaradnym, pomimo niepełnosprawności potrafił doskonale poznać całe schronisko i poruszać się po nim bez problemu – opowiadają wolontariuszki, opiekujące się Krecikiem.
fot. Wiktor Pleczyński
Psiak na spacerach jest bardzo spokojny. Ładnie chodzi na smyczy, często ogląda się za opiekunem i nadstawia się do głaskania. Jak przyznają jego opiekunki, Krecik bardzo się cieszy, gdy człowiek poświęca mu swoją uwagę. Mały czworonóg potrafi czasami podczas spaceru zaniepokoić się, gdy zbliży się inny pies i szczekać.
Numer do wolontariuszek opiekujących się Krecikiem: Luiza – 665 402 709, Daga – 507 415 715, Ania – 608 734 136.
Zapewnić zwierzakom ciepły kąt
Schronisko dla zwierząt w Płocku cały czas stara się zadbać o możliwie najwyższy komfort swoich podopiecznych. W tym celu potrzebna jest między innymi karma dla zwierząt, koce i plastikowe palety. Do ogrzania bud nie nadają się kołdry, które często są rozrywane przez psy – mogą zadławić się wkładem, znajdującym się w kołdrze.
Jeśli i Wy chcecie stworzyć dom dla psiego lub kociego przyjaciela, zerknijcie na stronę facebookową schroniska oraz na stronę Stowarzyszenia Wolontariat Schronisko Płock – Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. Aby bliżej poznać psa lub kotka, wystarczy wcześniej skontaktować się ze schroniskiem (tel. 24-262-47-99 bądź e-mail [email protected]). Ze względu na panującą nadal epidemię, warto przy odbiorze własnego zwierzęcia bądź w celach adopcyjnych liczbę osób odwiedzających ograniczyć do niezbędnego minimum.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS