A A+ A++

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o ścieki, szczególnie jeśli nie mamy dostępu do typowego systemu kanalizacji. Zwykłe szambo bezodpływowe generuje nieustanne koszty związane z wywozem nieczystości, więc nie jest trudno kogoś przekonać do tego, że tego typu inwestycja, nawet już po kilku latach może się zwrócić. Atrakcyjnie cenowo przydomowe oczyszczalnie z montażem można zamówić na przykład w firmie Frukko. Pozostaje więc na koniec pytanie – jak działa przydomowa oczyszczalnia i dlaczego warto w nią zainwestować?

Jak działa oczyszczanie w przydomowej oczyszczalni ścieków?

W oczyszczalni osadnikkowej oczyszczanie zwykle przebiega dwuetapowo. Na początek ścieki trafiają do specjalnego pojemnika zwanego osadnikiem gnilnym w którym znajdują się bakterie beztlenowe. Wskutek zjawisk fizycznych i biochemicznych następuje fermentacja i rozpad ścieków na proste związki chemiczne. Proces ten przebiega w jednokomorowych, dwukomorowych lub wielokomorowych osadnikach gnilnych. W drugim etapie płynna część ścieków z osadnika gnilnego trafia do miejsca, gdzie następuje proces oczyszczania przy użyciu bakterii tlenowych. W tym etapie neutralizowane są zanieczyszczenia groźne dla środowiska naturalnego.

Oczyszczalnia drenażowa a biologiczna

Drenażowa oczyszczalnia ścieków to tanie rozwiązanie, ale wymagające dużej powierzchni oraz korzystnego ukształtowania terenu. Z kolei zaletą oczyszczalni biologicznej jest to, że może zostać zbudowana na niemalże każdym gruncie, ponieważ proces czyszczenia przeprowadzany jest w zamkniętych komorach, które nie mają kontaktu z podłożem. Największa zaletą oczyszczalni biologicznych jes t wysoka jakość oczyszczalnia zgodna z aktualnymi normami. Wadą oczyszczalni biologicznej jest jej względnie wysoki koszt związany z zakupem, montażem oraz jej uruchomieniem. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że są to oczyszczalnie praktycznie bezobsługowe i nie generują dużych kosztów związanych z ich utrzymaniem. Są to również urządzenia bardziej nowoczesne, więc są częściej wybierane na wieloletnią eksploatację.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPowołano nową wicedyrektorkę Zarządu Inwestycji Miejskich. Poprzedniczka wniosła pozew do sądu
Następny artykułUważaj, co wciskasz w aucie [ Prawo i porządek ]