A A+ A++

Przychodnia Rodzinna przy ul. Hożej zmieniła swoje oblicze. Pacjenci są diagnozowani i leczeni w znacznie lepszych i bardziej komfortowych warunkach. Placówka dysponuje także nowym, nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i jest w pełni dostosowana do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Przychodnia Rodzinna przy ul. Hożej w Augustowie przeszła gruntowny remont. Wnętrza placówki zyskały nowy, elegancki i przyjazny pacjentom wygląd. Placówka została także dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, niedowidzących i niedosłyszących. Znacznie lepiej będą czuli się tu rodzice z dziećmi i ludzie starsi.   

-Modernizację pokryło dofinansowanie z projektu „Dostępność plus”. Na ten cel pozyskaliśmy 646 tysięcy złotych. W ramach projektu zakupiliśmy bardzo nowoczesny sprzęt diagnostyczny i medyczny. Jednak większość kosztów została pokryta ze środków własnych  -wyjaśnia Agnieszka Cebelińska. -Celem tego remontu było dostosowanie placówki do przyjmowania i leczenia osób ze szczególnymi potrzebami, osób z niepełnosprawnościami, kobiet w ciąży, osób starszych oraz dzieci. Poprawiliśmy warunki pracy personelu, a przy okazji udało się znacznie poprawić walory estetyczne. Przychodnia jest nowoczesna i wygląda niezwykle nowocześnie. 

Agnieszka Cebelińska podkreśla, że wymieniono wszystkie drzwi na szersze, by można było swobodnie poruszać się wózkiem inwalidzkim. Zlikwidowano wszystkie progi, a toaleta została wyposażona we wszelkie udogodnienia dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, ale także dla rodziców z małymi dziećmi. 

-Powstało także miejsce na wózki dziecięce. Stworzyliśmy specjalny pokój do przeprowadzania wywiadów z pacjentami, by zapewnić najwyższy poziom dyskrecji. Zresztą zmiany zaszły też w samej rejestracji. W jednym miejscu obniżyliśmy kontuar w taki sposób, żeby bez problemu mogła podjechać tam osoba na wózku inwalidzkim i mogła swobodnie rozmawiać z personelem. Powiększyliśmy gabinet zabiegowy, w którym dzięki przesuwnej kotarze można przyjąć dwóch pacjentów, a nie jednego -wylicza Agnieszka Cebelińska. -Zakupiliśmy kozetkę, która jest automatycznie podnoszona i fotel zabiegowy z funkcją przewracania do tyłu, jeżeli pacjent zemdleje. Zmieniliśmy podłogę na cichą. Zainwestowaliśmy też w odpowiednie oznaczenia czytelne dla osób niepełnosprawnych, w tym pisane alfabetem Braille’a. Przygotowujemy kącik sensoryczny dla dzieci oczekujących na wizytę lekarską. Do tego kupiliśmy pętlę indukcyjną dla osób z aparatami słuchowymi.  

Warto podkreślić, że placówka dysponuje bardzo nowoczesnym sprzętem medycznym, który znacznie usprawnił proces diagnozowania i leczenia pacjentów. 

-Przychodnia została wyposażona w innowacyjny sprzęt typu waga dla osób na wózkach inwalidzkich. Na tę wagę można wjechać wózkiem inwalidzkim i nie trzeba z niego zsiadać. Zakupiliśmy też podnośnik, dzięki któremu bez problemu można przenieść pacjenta na leżankę i wykonać niezbędne badania, na przykład USG -dodaje Agnieszka Cebelińska. -Kupiliśmy mobilny aparat USG, który jest świetnym rozwiązaniem dla osób leżących  w domu. Teraz nie trzeba będzie takich pacjentów transportować do przychodni. Zakupiliśmy analizator, dzięki któremu można zrobić szczegółową analizę składu ciała i potem skorzystać z profesjonalnych porad dietetycznych. Kupiliśmy nowy spirometr, nowy aparat EKG i kardiomonitor do monitorowania czynności życiowych. Ten sprzęt przyda się w sytuacji, kiedy dojdzie do zagrożenia życia pacjenta.

Należy dodać, że środki na remont pochodziły nie tylko z projektu „Dostępność Plus”. Większość prac przychodnia pokryła z funduszy własnych. 

Łatwiejszy dostęp do szerszej diagnostyki

Przychodnia Rodzinna na Hożej jako pierwsza w powiecie wdrożyła opiekę skoordynowaną. Dzięki temu pacjenci mogą skorzystać ze znacznie szerszej diagnostyki. 

Pacjenci z wieloma chorobami przewlekłymi mogą być diagnozowani i monitorowani przez lekarzy rodzinnych. 

Dotyczy to w szczególności pacjentów: 

-z chorobami tarczycy,

-z chorobami płuc, astma oskrzelowa, POCHP,

-z cukrzycą

-z chorobami układu krążenia. 

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNapadł na 16-latka, pobił go i groził, że wywiezie do lasu. 17-letni kędzierzynianin odpowie za rozbój
Następny artykułDzień Ziemi na Marakanie [FOTO, VIDEO]