Agata Sosnowska pochodzi z Bydgoszczy, lecz od lat mieszka w Barcelonie i jest przewodniczką po tym mieście. Pandemia z dnia na dzień pozbawiła ją pracy. Nie załamała rąk, lecz zaczęła zastanawiać się, jak zapobiec trudnej sytuacji, w której się znalazła. Wśród jej pomysłów był vlog Ola Barcelona. Jednak nadzieję na rzeczywistą poprawę sytuacji dał wspólny projekt polskich przewodników z różnych stron świata – www.przewodnicybezgranic.pl. – Chodziło o to, żeby ludzie, którzy znaleźli się w podobnej, trudnej sytuacji, nie czuli się pozostawieni sami sobie – mówi Agata Sosnowska.
Agata Sosnowska, pochodząca z Bydgoszczy przewodniczka po Barcelonie OLABARCELONA
Do projektu przyłączyło się prawie 50 przewodników z 23 krajów. Bardzo szybko wokół “Przewodników bez granic” zaczęła tworzyć się społeczność. Wielką popularnością cieszy się środowy “LIVE z życia przewodnika”, są też organizowane spacery online na żywo nadawane na Facebooku czy filmowe quizy. Przewodnicy stworzyli też własną książkę kucharską zatytułowaną „W 80 potraw dookoła świata”. Przepisy godne uwagi podaje aż 28 przewodników z 15 krajów.
Jak wygląda wirtualne zwiedzanie? Umawiasz się z przewodnikiem na wybrany spacer po wybranym miejscu, płacisz ustaloną cenę, a potem oglądasz i słuchasz opowieści nadawanej tylko dla ciebie. Ceny spacerów są rozmaite. Nie przekraczają jednak 100 zł za godzinę.
Pierwsze urodziny “Przewodnicy bez granic” obchodzić będą przez kilka dni, począwszy od 21 marca. Wśród atrakcji, które przygotowali, wymieniane są przez nich:
• wirtualna prywatka z transmisją na żywo na Facebooku,
• live z gośćmi specjalnymi, którymi będą wierni fani projektu,
• premiera kolejnego klipu “Przewodników bez granic” – “Wszyscy razem”,
• wideo “Przewodnickie rozkminki”,
• bajka – interpretacja logo “Przewodników bez granic”.
Sama Agata Sosnowska już wcześniej intensywnie wykorzystywała media społecznościowe. W czasie referendum w Katalonii nadawała swojego vloga będącego kroniką wydarzeń – Catalonia Calling. W tym roku została korespondentką katalońską radia 357, które założyła większość dziennikarzy pracująch kiedyś dla radiowej “Trójki”.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS