A A+ A++

“Na tym zdjęciu widać Kosmo-Teletubisia w naszym wydaniu. A tak naprawdę to Robert. Robert ma na twarzy maskę – ‘samoróbkę’, dostosowaną do aktualnych potrzeb. Włosi wymyślili ‘patent'” – my próbujemy go wykorzystać” – czytamy na profilu Medycy na Ulicy.

– Maska na zdjęciu, to maska do nurkowania ze sklepu sportowego. Filtr – to zwykły filtr, którego szpitale używają do tlenoterapii pacjentów – wyjaśnia WP Kobieta Anna Jastrzębska, prezes zarządu fundacji Fortior, która prowadzi profil Medycy na Ulicy.

Koronawirus. Ratownicy medyczni walką o sprzęt ochronny

Dodaje, że patent na przeróbkę maski do nurkowania na pełnotwarzową, jest znany i stosowany m.in. we Włoszech w walce z pandemią koronawirusa. – Włosi wykorzystywali te maski dla pacjentów. Tak, aby można było podpiąć je do respiratora. My próbujemy je wykorzystać jako środki ochrony osobistej personelu medycznego. Musimy je zaadaptować do naszego sprzętu i warunków – mówi Jastrzębska.

Twierdzi, że wiele polskich firm i organizacji pracuje nad takim modelem i go testuje. Efekty są pozytywne, o czym zdążyli się przekonać ratownicy medyczni z fundacji Fortinor.. – Oddycha się w tej masce swobodnie, jest wygodna, jest prosta do czyszczenia. Jedyny minus to komunikacja z pacjentem – mówi prezes fundacji.

Pełnotwarzowa maska ochronna jest to maska wielokrotnego użytku. Po zdezynfekowaniu może być ponownie wykorzystana przez personel medyczny. W praktyce ma zapewnić kompleksową ochronę twarzy i dróg oddechowych.

Zobacz także: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja w pociągach, na trasach, w mieście i w powiecie
Następny artykułWandale zniszczyli wszystkie gabloty