Kilkadziesiąt osób rywalizowało na trasie V Cross Duathlonu Twierdza. Uczestnicy imprezy mierzyli się z biegiem na dystansie 6 kilometrów oraz wyścigu kolarskim o długości 16 kilometrów.

Trasa zawodów poprowadziła duktami na terenie kozielskiej Wyspy. Ściganie rozpoczęło się od dwóch pętli biegowych, po których przyszedł czas na wyścig kolarski, a zakończeniem była jeszcze jedna pętla biegu.

Najszybszym zawodnikiem był Grzegorz Wojtczak z Wrocławia, który pokonał trasę w czasie 1:03:39. Kolejne miejsca na podium zajęli: Tomasz Szulczewski ze Zdzieszowic (1:07:08) i Jarosław Smoleń z Mysłowic (1:07:16). Najszybszą panią była Lucyna Pogorzelska z Kędzierzyna-Koźla (1:36:08), na podium stanęły też kolejne dwie reprezentantki naszego miasta: Paulina Targosz (1:49:23) i Małgorzata Giet (1:51:28).

W rywalizacji sztafet zwyciężyli Łukasz Błach i Adrian Biksa (Cardio-Sport Scott MTB Team Men) z czasem 1:02:13, drudzy na mecie byli Piotr Rzepka i Mariusz Szrodziński (Delta rans 1, czas: 1:11:55), a trzecie miejsce zajęli Magdalena Furcińska i Karol Wołyński (Cardio-Sport Scott MTB Team Mix 1, czas: 1:12:01).