A A+ A++

Stonehenge to niewątpliwie jedna z najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych, wywodząca się z epok neolitu i brązu. Jak przypomina organizacja English Heritage, konstrukcja została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a przez wielu jest postrzegane jako miejsce święte. Choć ustawiono tam wyraźne oznaczenia i bariery, to nie wszyscy przestrzegają zasad. 

Zobacz wideo
Tam turyści jeszcze nie latają, a warto. Nieoczywiste kierunki wakacji

Turystka dotknęła Stonehenge

Kevin, jeden z użytkowników TikToka postanowił podzielić się nagraniem zarejestrowanym w pobliżu Stonehenge. Widzimy na nim turystkę spacerującą między kamieniami oraz pracownika ochrony, który próbuje ją desperacko zatrzymać i skierować na wyznaczone ścieżki. Ta jednak nic sobie z tego nie robi i z uśmiechem na ustach dotyka jednego z nich.

Nie wolno zbliżać się do Stonehenge, ale ta kobieta przeszła przez ogrodzenie i zaczęła dotykać kamienie, rażąco ignorując pracowników i ochronę, żądającą, aby się zatrzymała

– napisał autor nagrania. 

Dlaczego nie można dotykać Stonehenge?

Nagranie zdążyło dotrzeć do 1,6 mln użytkowników i wywołać żywą dyskusję. Wielu komentujących krytykowało zachowanie turystów i zgodnie stwierdziło, że takie miejsca powinny być “chronione przed idiotami”. Inni natomiast nie rozumieli, o co całe zamieszanie. “Nie wiedziałem, że to niedozwolone” – czytamy. 

Jak zauważa internetowe wydanie “The Mirror”, ograniczenia zostały wprowadzone po tym, jak niektórzy urlopowicze zabierali ze sobą fragmenty kamieni do domu lub próbowali wyryć na nich swoje imiona. Ogrodzenie i oznaczenia mają zapobiegać podobnym sytuacjom. Co ciekawe, są pewne wyjątki. Liny zabezpieczające są ściągane podczas prywatnych wycieczek lub przesilenia letniego, kiedy to na miejscu gromadzą się tłumy pogan. 

“Prosimy nie wspinać się ani nie stawać na żadnym kamieniu – dotyczy to również tych, które spadły. Robimy to dla waszego bezpieczeństwa i w celu ochrony tego wyjątkowego miejsca oraz szacunku dla otaczających was osób” – apeluje English Heritage.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak dobrać rozmiar pierścionka?
Następny artykułKto się dostał do Rady Miasta Gliwice? Oto lista nazwisk i liczba otrzymanych głosów