Wisła Sandomierz zanotowała trzecią z rzędu porażkę w nowym sezonie, przegrywając 0-3 (0-1) z Cracovią II w meczu 3. kolejki III ligi, gr. IV.

Drużyna gospodarzy dzieliła i rządziła na murawie boiska Cracovia Training Center. Liczne ataki krakowian zaowocowały w 25. minucie. Po podaniu z prawej strony Marcina Budzińskiego głową piłkę do siatki skierował Przemysław Kapek. W nielicznych atakach piłkarzy Wisły brakowało dokładności.

W pierwszych minutach drugiej połowy wiślacy przejęli kontrolę, jednak nie żadna z akcji nie zakończyła się groźnym strzałem. W 62. minucie Cracovia podwyższyła prowadzenie. Płaskim strzałem Sebastiana Ciołka pokonał Sebastian Strózik. Dziesięć minut później Strózik w podobny sposób zdobył swojego drugiego gola.

17 sierpnia 2022, 17:00 – Rączna
Cracovia II 3-0 Wisła Sandomierz
Przemysław Kapek 25, Sebastian Strózik 62, 72

Cracovia: 13. Adam Wilk – 2. Michał Stachera, 3. Mateusz Pieńczak, 14. Krystian Bracik, 19. Kacper Nowicki (76, 38. Jan Mróz) – 71. Sebastian Strózik (76, 25. Tomasz Bała), 9. Radosław Kanach (80, 6. Jakub Wojtysko), 17. Robert Ożóg (69, 18. Jakub Gut), 24. Kacper Jodłowski – 16. Przemysław Kapek (69, 8. Michał Wiśniewski), 10. Marcin Budziński.

Wisła: 32. Sebastian Ciołek – 99. Marcin Sudy, 5. Włodzimierz Krajewski, 15. Dariusz Partyka (79, 6. Jakub Bruzda) – 30. Szymon Kuzior, 23. Jakub Janik, 7. Igor Wódz, 24. Jakub Persak – 10. Piotr Ferens (70, 4. Wiktor Rękas), 11. Filip Stępień (59, 26. Przemysław Bednarz), 17. Mateusz Peda.

żółte kartki: Janik, Bednarz.

sędziował: Maciej Kuropatwa (Ruda Śląska).

źródło: własne