Więcej emocji w IV lidze, kolejne zwycięstwa Orła i Laury, a także pogromy w niższych ligach. Zapraszamy do krótkiego przeglądu ostatniej kolejki w powiecie piaseczyńskim.

Miniony tydzień nie ułożył się po myśli naszych czwartoligowców. Lepsze humory swoim kibicom zapewniły za to kluby z okręgówki. Najwięcej niespodzianek zobaczyliśmy jednak w niższych ligach.

Piaseczno wraca do gry

Z powodu koronawirusa MKS Piaseczno, który po dwóch meczach pauzy wrócił na boisko, nie mógł skorzystać aż z pięciu graczy. Osłabienia kadrowe w znacznym stopniu przyczyniły się do domowej porażki z Ząbkovią Ząbki. Piaseczno jako pierwsze wyszło na prowadzenie po efektownym golu Adriana Dobiesa. Przed końcem pierwszej połowy ekipa z Ząbek wyrównała jednak za sprawą trafienia Bartosza Osolińskiego, a w 82. minucie strzeliła zwycięską bramkę autorstwa Bartosza Wiśniewskiego.

Ani jednego punktu nie wywiozła również Sparta Jazgarzew. Tym razem na drodze „Spartan” stanął KS Raszyn. Zespół z Jazgarzewa wyszedł na prowadzenie w 69. minucie, gdy do siatki trafił Jan Krawczyk. Niestety dla Sparty 8 minut później na 1:1 strzelił Łukasz Malczewski, a w końcówce wygraną Raszynowi zapewnił znany z ekstraklasowych boisk Sylwester Patejuk.

Po czterech kolejkach Sparta zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli, a MKS, mając dwa zaległe mecze, plasuje się na 10. pozycji.

Niepokonani

W lidze okręgowej wszystkie oczy kibiców skierowane były na Górę Kalwarię, w której miejscowa Korona podejmowała w derbach Orła Baniochę. Orzeł okazał się lepszy, zwyciężając 2:1. Klub z Baniochy jest liderem tabeli, a tuż za nim, z identycznym dorobkiem punktowym, mieści się Laura Chylice, która w miniony weekend pokonała 2:0 Naprzód Brwinów. 9. w tabeli Perła Złotokłos wygrała zaś na wyjeździe 3:1 z Rysiem Laski.

Nieprawdopodobna zmiana wyniku

Ze wszystkich rozgrywek w powiecie najpóźniej wystartowała A-klasa. Tu na czele stawki znajduje się UKS Tarczyn. W ostatnim tygodniu Tarczyn wygrał 3:1 ze Świtem Warszawa. W meczu z Progresem Warszawa 3:2 zwyciężyła drużyna FC Lesznowola, Walka Kosów uległa 1:3 City Wilanów, a Jedność Żabieniec zremisowała 3:3 z rezerwami MKS Piaseczno. Drugi zespół Perły Złotokłos pokonał 2:1 na wyjeździe Anprel Nowa Wieś.

Na najciekawszą pod względem liczby bramek ligę wyrasta obecnie B-klasa. Nie dla wszystkich drużyn z powiatu piaseczyńskiego był to szczęśliwy weekend. Porażkę 1:5 zanotował Grom Prace Małe. RKS Mirków w ciągu pierwszych 23 minut wygrywał 3:0 z Orłem Parysów, ale w drugiej połowie goście przeszli całkowitą przemianę i pokonali RKS 4:3, strzelając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry. Aż 11:1 wygrała Kosa Konstancin w starciu z Urzeczem Gassy, które szansę na przerwanie złej passy będzie miało w małych derbach gminy z Mirkowem (środa 18.00). Wynikiem 3:2 zakończył się mecz rezerw Orła Baniocha z Pużnówką.