A A+ A++

Dobiega końca kolejna edycja Akademii Rzemiosła Artystycznego, czyli zajęć organizowanych już od ponad dekady przez Muzeum Historyczne w Lubinie w ramach Uniwersytetu Senioralnego. Z roku na rok inicjatywa ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Lubina – podczas mijającej edycji uczestników podzielono na trzy grupy.

Zajęcia w ramach 11. edycji Akademii Rzemiosła odbywały się od października zeszłego roku. – Panie przez te kilka miesięcy przychodziły na zajęcia typowo manualne. Dziś i jutro mamy ostatnie warsztaty z tego cyklu przed wakacjami – mówi Magdalena Gębarowska, edukator z Muzeum Historycznego w Lubinie.

W tym roku zainteresowanie było na tyle duże, że organizatorzy zmuszeni byli utworzyć trzy grupy, liczących po około 15 osób każda. Spotkania odbywały się średnio raz w tygodniu w Galerii Pałacyk.

– To są różne działy rzemiosła artystycznego, na każdych zajęciach panie robiły coś innego.

Dziś tworzymy zawieszki szklane z suszonymi, prawdziwymi kwiatami. Do tego mamy małe upominki od siebie ręcznie robione, żeby umilić naszym seniorkom ten wakacyjny czas – dodaje.

Warsztaty pobudzają kreatywność, pamięć i rozwijają manualnie. Ale nie to jest najważniejsze.

Nie chodzi tu szczególnie o jakieś umiejętności. Oczywiście, jestem zadowolona, jeżeli coraz więcej pań zaczyna robić coś samemu w domu. Niektóre mocno się wciągnęły na przykład w punch needle i przysyłają mi zdjęcia swoich prac. Myślę jednak, że bardziej chodzi tu o spędzenie wspólnie czasu, o spotkanie się z osobami w podobnym wieku – uważa starszy edukator Małgorzata Biadala z Muzeum Historycznego w Lubinie.

Fot. BM

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIncydent na granicy polsko-niemieckiej. “Procedury zostały złamane”
Następny artykuł“Zambrów na rowery 2024” Paproć Duża