A A+ A++

R e k l a m a

Jesień w Łódzkiem. To czas przygotowań do zimy. Na kilkumiesięczny okres uśpienia szykują się zwierzęta i przyroda. Każdy z nas może pomóc dzikim zwierzętom przetrwać najtrudniejszy okres w roku. Doskonałym schronieniem będą dla nich przydomowe ogródki.

Podczas jesiennych porządków w ogrodzie warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. By wesprzeć dzikie zwierzęta i tym samym zadbać o bioróżnorodność otoczenia, czasem wystarczy drobna zmiana przyzwyczajeń. Dobre praktyki, do których zachęcają specjaliści z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego pozwalają zwabić dzikie zwierzęta do ogrodu i stworzyć im odpowiednie warunki do bytowania i przetrwania w nim zimy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Przede wszystkim pamiętajmy o tym, żeby ograniczyć koszenie traw i nie pozbywać się wszystkich roślin jednorocznych oraz usychających części bylin. Pozostawmy też na drzewach i krzewach część owoców. W ten sposób zapewnimy zwierzętom i schronienie, i pożywienie, których tak bardzo będą potrzebować zimą. Przyzwyczailiśmy je do naszej obecności, więc teraz to również na nas spoczywa obowiązek zadbania o ich bezpieczeństwo – mówi wicemarszałek województwa łódzkiego Agnieszka Ryś. 

Planując nowe nasadzenia, warto pomyśleć też o wprowadzeniu na działkę drzew i krzewów, których owoce zapewnią bazę pokarmową dla ptaków, jak np. berberys, ognik, jarząb pospolity, jarząb szwedzki, śliwa ałycza czy morwa. Bezpieczeństwo wróblom i innym drobnym ptakom zapewnią z kolei duże i gęste krzewy, taki … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNDK zamknięty – wydarzenia odwołane
Następny artykułШесть главных новостей Украины и мира на 21:00 19 сентября