Cały przetarg, który jest realizowany w ramach procedury ograniczonej, dotyczył naprawy i konserwacje samobieżnych artyleryjsko-rakietowych zestawów przeciwlotniczych ZSU-23-4MP Biała w latach 2021-2024. Prace te miały być, zostać planowo zakończone do 30 listopada 2024 roku i w ramach poszczególnych lat rozliczane z dniem 30 listopada każdego roku. Sama realizacja tego kontraktu oraz jej zakres mają być jednak zależne od budżetu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.
Termin składania ofert w ramach tego postępowania upłynął 23 lipca br. o godzinie 9:00. Do oceny złożonych ofert posłużyły następujące kryteria: cena (waga 60), okres gwarancji (waga 15), średnia cena godziny szkoleniowej przypadającej na jedną osobę (waga 10) i średnie wynagrodzenie za wynagrodzenie ryczałtowe (waga 15). Dodatkowo konieczne było wykazanie przez oferenta wykonywania analogicznych prac na rzecz wojska, najlepiej związanych z naprawą systemów przeciwlotniczych. Ostatecznie 10 listopada br. podjęto decyzję o wyborze jedynej złożonej oferty złożonej przez Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. o wartości ok. 10,430 mln zł bez VAT.
ZSU-23-4MP Biała to polska modernizacja radzieckiego samobieżnego artyleryjskiego zestawu przeciwlotniczego ZSU-23-4 Szyłka opracowana i wykonana przez ZM Tarnów na początku XXI wieku. Zakres modernizacji objął m.in. instalacje czterech wyrzutni przeciwlotniczych zestawów rakietowych Grom (w wysuwanych modułach po dwa w każdym), a także cyfrowego systemu kierowania ogniem oraz nowych środków łączności. Dodatkowo zmniejszono liczbę załogi z czterech do trzech osób dzięki większej automatyzacji pracy. Modernizacji tej poddano 21 egzemplarzy Szyłek, które obecnie znajdują się na uzbrojeniu Wojska Polskiego wraz z siedmioma niezmodernizowanymi wozami tego typu. Służą one w wybranych bateriach dywizjonów przeciwlotniczych brygad pancernych i zmechanizowanych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS