A A+ A++

W nocy z soboty na niedzielę (27/28.03) przesuniemy wskazówki zegarów z godz. 2.00 na 3.00, przez co pośpimy o godzinę krócej. Przechodzimy tym samym z czasu zimowego na letni. 

26 marca 2019 r. Parlament Europejski podjął decyzję ostatecznej rezygnacji ze zmian czasu na letni i zimowy. Decyzja miała wejść w życie po dwuletnim moratorium, czyli w tym roku. Przedstawiciele państw UE nie zgodzili się jednak, dyskusja trwa. Część krajów chce zostać przy zmianach czasu, swoich zwolenników ma też zmiana tej praktyki. 

W Polsce po raz pierwszy zmianę czasu wprowadzono w okresie międzywojennym, jednak nieprzerwanie stosuje się ją od 1977 r. Zmianę czasu stosuje blisko 70 krajów na całym świecie. Obowiązuje we wszystkich państwach starego kontynentu oprócz Islandii, Białorusi i Rosji. Czas letni i zimowy stosują Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk, Australia i Nowa Zelandia, a także Kuba. W Ameryce Południowej zegarki przestawiają mieszkańcy niektórych regionów Brazylii, Chile, Paragwaju i Urugwaju. W Afryce czas letni stosują Maroko, Libia i Namibia, natomiast zmiany czasu nie wprowadza się w większości krajów Afryki i Bliskiego Wschodu.

W ostatni weekend października zacznie ponownie obowiązywać czas zimowy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTylu zakażeń w Wielkopolsce nie było od początku pandemii. 4141 nowych przypadków koronawirusa
Następny artykułMotyf na półmetku