A A+ A++

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dokonała wyboru wykonawcy projektu przebudowy zakopianki między Nowym Targiem a Szaflarami.

Najkorzystniejszą ofertę na przygotowanie koncepcji poprawy przepustowości prawie 7-kilometrowego odcinka zakopianki przedstawiła firma IVIA. Kwota opiewa na 3,75 mln zł.

Jak informuje Kacper Michna z GDDKiA, wykonawca na przygotowanie projektu będzie miał maksymalnie 32 miesiące. Jego zadaniem będzie też uzyskanie decyzji środowiskowej.

– Poprawa przepustowości drogi będzie przygotowywana w jej obecnym śladzie. Tam, gdzie będzie to możliwe, chcemy dobudować dodatkowe pasy ruchu. Planujemy rozbudowę skrzyżowań, przebudowę zjazdów i wybudowanie ok. 1200 metrów chodnika. Opracowanie dokładnego zakresu przebudowy będzie zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy – wyjaśnia Kacper Michna.

Inwestycje na zakopiance

O krok dalej są drogowcy z pracami przygotowawczymi dotyczącymi przebudowy drugiego fragmentu DK47, od Szaflar do ronda w Zakopanem. W styczniu podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla tego odcinka.

– Przewidujemy, że całość prac związanych z przygotowaniem dokumentacji przebudowy obu odcinków potrwa do 2028 roku. Po tym terminie będzie możliwe rozpoczęcie prac budowlanych – podkreśla Michna.

W 2024 roku planowane jest oddanie do ruchu DK47 z Rdzawki do Nowego Targu. Po zakończeniu tej inwestycji cały odcinek między Krakowem a Nowym Targiem będzie drogą dwujezdniową, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. – Dlatego też konieczne jest rozpoczęcie prac pozwalających na zwiększenie przepustowości DK47 między Nowym Targiem a Zakopanem – przekonuje przedstawiciel krakowskiego oddziału GDDKiA.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKierowca Ferrari przedłuża kontrakt
Następny artykułNajstarsza galaktyka spiralna z poprzeczką zaskoczyła naukowców