A A+ A++

W ręce grodziskich policjantów, pracujących nad zgłoszonym w nocy włamaniem do jednej z firm, jeszcze tego samego dnia wpadły dwie osoby. Nie pomogło nawet to, że jeden z nich podczas włamania przebrany był za klauna. Policjanci ustalili miejsce zamieszkania i zatrzymali dwóch włamywaczy.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego dostali zgłoszenie o włamaniu do siedziby jednej z miejscowych firm. Ustalili, że sprawca przebrany w kombinezon i maskę klauna, dostał się do pomieszczenia wyważając drzwi a następnie skradł kasetkę z pieniędzmi.

Przebranie nie przeszkodziło policjantom szybko ustalić miejsce pobytu włamywacza.

“Na miejscu zastali dwóch mężczyzn. Podczas przeszukania wszystkich pomieszczeń odzyskali skradzioną z firmy kasetkę z pieniędzmi oraz zabezpieczyli strój klauna. Mężczyźni mieli też przy sobie plecak z łomem, nożycami do blachy i innymi narzędziami, które zostały użyte do włamania. W budynku mieszkalnym funkcjonariusze znaleźli także 8 opakowań z suszem roślinnym i kilka tabletek” – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych z komendy w Grodzisku.

36-latek przyznał się do włamania i kradzieży pieniędzy, a 38-latek do udzielania mu pomocy w tym przestępstwie, stojąc „na czatach”. “Starszy z mężczyzn potwierdził również, że ponad 35 gramów marihuany i 5 tabletek z zawartością nielegalnych substancji należały do niego” – przekazała policjantka.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. 38-latek dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających. Mężczyźni muszą meldować się na komendzie.

Źródło: PAP Autor: Marta Stańczyk

Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMikołajki 2023
Następny artykułRaport WHO. Wzrosty zachorowań na COVID-19 i choroby grypopodobne w Europie i Polsce