A A+ A++

Podziel się na Facebooku

Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze

Wzrost popularności prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nikogo, kto miał do czynienia z państwową służbą zdrowia, raczej nie dziwi. Długie kolejki do lekarzy specjalistów i często tak samo długi czas oczekiwania na badania diagnostyczne, zmuszają nas do szukania alternatywnego dostępu do usług medycznych. Prywatne ubezpieczenia zdrowotne zdają się w tym przypadku rozwiązaniem nie tylko korzystnym, ale także wygodnym.

Już ponad 1,8 miliona Polaków zdecydowało się na dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, zyskując w ten sposób szybki dostęp do usług medycznych. Jak to wygląda w praktyce i co warto wiedzieć o dobrowolnym ubezpieczeniu zdrowotnym?

Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne – na czym polega?

Większość obecnych na rynku towarzystw ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Takie polisy dostępne mogą być jako ubezpieczenie indywidualne – dla jednej osoby lub ubezpieczenie rodzinne, gdzie określone świadczenia i opieka medyczna dotyczy wszystkich członków rodziny (np. dzieci i współmałżonków).

Opłaty za dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne pobierane są jako comiesięczna składka. Koszt polisy zależy od wybranego wariantu ubezpieczenia. Zazwyczaj firmy oferują dwa warianty: podstawowy i rozszerzony. W pierwszym przypadku polisa jest tańsza, jednak zakres usług medycznych, które wchodzą w pakiet, jest mniejszy niż w przypadku wariantu rozszerzonego.

Ceny prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, w zależności od firmy ubezpieczeniowej oraz wariantu polisy, mieszczą się w zakresie miesięcznej składki w wysokości od około 60 zł do około 250 zł.

Ubezpieczenie zdrowotne – zakres świadczeń

Prywatne ubezpieczenie medyczne pozwala nam przede wszystkim na zyskanie szybkiego dostępu do lekarzy specjalistów. W przypadku świadczeń realizowanych w ramach NFZ oczekiwanie na wizytę u specjalisty może trwać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne skraca zazwyczaj ten okres do kilku dni. Oczywiście takie polisy gwarantują również dostęp do lekarzy ogólnych czy pediatrów.

Oprócz tego w zakres świadczeń zdrowotnych realizowanych przez prywatne ubezpieczenie zdrowotne wchodzi wiele innych usług. W zależności od wariantu ubezpieczenia będą to różnego rodzaju badania – w tym laboratoryjne oraz inne badania diagnostyczne (np. RTG, USG, CT, MRI, EKG, EEG, endoskopia itd.), a także opieka stomatologiczna, prowadzenie ciąży, zabiegi ambulatoryjne, rehabilitacja czy domowa opieka pielęgniarska, a nawet lekarskie wizyty domowe.

To, jakie świadczenia medyczne z ubezpieczenia zdrowotnego prywatnego będą realizowane, zależy od oferty danego ubezpieczyciela i wybranego wariantu polisy. Warto zatem przed dokonaniem wyboru dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne oferty, tak, aby znaleźć ubezpieczenie, które będzie dla nas najbardziej odpowiednie, zarówno pod kątem oferowanych usług medycznych, jak i ceny polisy.

Więcej na temat ubezpieczenia zdrowotnego: https://angspoldzielnia.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-zdrowotne/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSąd zdecydował. Ratownik zwolniony w czasie Bożego Narodzenia wraca do pogotowia
Następny artykułFiskus weźmie podatek. I to nawet dwa razy