A A+ A++

RIO DE JANEIRO–(BUSINESS WIRE)– Prumo, brazylijska spółka prywatna kontrolowana przez EIG Global Energy Partners, bp oraz Siemens podpisały wiążące porozumienie ze SPIC Brasil. Na mocy owego porozumienia, SPIC uzyska wstępnie 33% z przedsięwzięć na rzecz przekształcania LNG na energię elektryczną, GNA I i GNA II, realizowanych w Porcie Acu położnym w stanie Rio de Janeiro. SPIC przystąpiło również do porozumienia o kontynuacji przedsięwzięć GNA III i GNA IV, które mają być zasilane mieszanką LNG oraz gazu pochodzącego z bogatych, krajowych złóż podsolnych.

Planowane na czwarty kwartał 2020 r. sfinalizowanie porozumienia jest obwarowane, między innymi, koniecznością spełnienia konkretnych warunków zawieszających, typowych dla tego rodzaju transakcji.

GNA I i GNA II to największe w Ameryce Łacińskiej przedsięwzięcie na rzecz przekształcania gazu na energię elektryczną o mocy zainstalowanej 3 GW – wystarczającej do zapewnienia energii elektrycznej nie więcej niż 14 milionom gospodarstw domowych. Kompleks obejmuje również terminal LNG o łącznej mocy 21 milionów m3 dziennie. Oczekuje się, że obiekt GNA I, o mocy zainstalowanej 1,3 GW, zostanie uruchomiony w pierwszej połowie 2021 r. Porozumienie rozszerza możliwość rozbudowy obiektów GNA III i GNA IV, które zostaną uruchomione w ramach strategii utworzenia krajowego ośrodka sprzedaży gazu i realizacji projektów zorientowanych na energię odnawialną. Szacunkowy, łączny koszt planowanej inwestycji w gazowo-energetyczny kompleks GNA wyniesie około 5 miliardów dolarów.

Wkład SPIC Brasil w partnerstwo polega, w głównej mierze, na wniesieniu doświadczenia w dziedzinie eksploatacji i strategii zarządzania projektami realizowanymi na terytorium Brazylii. Siemens – za pośrednictwem swojego podmiotu finansującego Siemens Financial Services, a także w bliskiej współpracy z Siemens Energy – wniesie do partnerstwa kapitał, innowacyjną technologię oraz doświadczenie w zakresie zarządzania projektami o podobnym charakterze. Ponadto bp, jako kluczowy, zintegrowany i innowacyjny dostawca gazu, wzbogaci partnerstwo o ogólnoświatowe portfolio LNG, natomiast Prumo zapewni pełną infrastrukturę portową, a także zajmie się rozwojem i integracją przedsięwzięcia. Partnerstwo daje możliwość rozwijania szeregu przedsięwzięć oraz stanowi wyraz zaangażowania w ukończenie inwestycji będących w fazie realizacji.

BofA Securities i Lakeshore Partners pełniły rolę doradców finansowych GNA i jego sponsorów. Itau BBA przyjęło funkcję wyłącznego doradcy finansowego SPIC. Mattos Filho działało w charakterze radców prawnych GNA i jego sponsorów. Trench Rossi Watanabe przyjęło na siebie funkcję radców prawnych SPIC.

Siemens AG

Siemens AG (Berlin i Monachium) to globalna potęga technologiczna, która od ponad 170 lat kojarzy się z międzynarodową doskonałością inżynierską, innowacyjnością, jakością i niezawodnością. Firma działa na arenie ogólnoświatowej, koncentrując się na obszarach wytwarzania i dystrybucji energii, zapewniania inteligentnej infrastruktury budynkowej i rozproszonych systemów energetycznych, automatyzacji i cyfryzacji przemysłu przetwórczego i wytwórczego. Za pośrednictwem odrębnie zarządzanej spółki Siemens Mobility, wiodącego dostawcy rozwiązań z zakresu inteligentnej mobilności dla transportu kolejowego i drogowego, Siemens kształtuje światowy rynek usług przewozów pasażerskich i towarowych. Dzięki posiadaniu udziałów większościowych w spółkach notowanych na giełdzie Siemens Healthineers AG i Siemens Gamesa Renewable Energy, Siemens jest również wiodącym, światowym dostawcą technologii medycznej oraz cyfrowych usług zdrowotnych, a także przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie wytwarzania energii wiatrowej przez elektrownie lądowe i morskie. W roku fiskalnym 2019, który zakończył się 30 września 2019 roku, firma Siemens wygenerowała przychody w wysokości 86,8 miliardów euro i odnotowała dochód netto w wysokości 5,6 miliarda euro. Pod koniec września 2019 roku firma zatrudniała około 385000 pracowników na całym świecie. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem: www.siemens.com.

Siemens Financial Services (SFS)

Siemens Financial Services (SFS) – podmiot finansujący firmy Siemens – oferuje rozwiązania finansowe dla przedsiębiorstw. Unikalne połączenie doświadczenia w dziedzinie finansowania, zarządzania ryzykiem i przemysłowego know-how pozwala SFS na tworzenie dopasowanych do potrzeb, innowacyjnych rozwiązań finansowych. Dzięki nim SFS umożliwia rozwój, dodaje wartości, zwiększa konkurencyjność i pomaga swoim klientów w uzyskaniu dostępu do nowych technologii. SFS wspiera inwestycje w finansowanie i leasing wyposażenia, kredytowanie przedsiębiorstw, inwestycje kapitałowe oraz finansowanie projektów, a także finansowanie strukturyzowane. Portfel usług SFS dopełniają rozwiązania z zakresu finansowania działalności handlowej i wierzytelności. Dzięki posiadaniu sieci międzynarodowej, SFS posiada doskonałą znajomość wymogów prawnych obowiązujących w poszczególnych państwach i jest w stanie zapewnić globalne rozwiązania finansowe. W ramach firmy Siemens, SFS pełni funkcję eksperta-doradcy w zakresie ryzyka finansowego. Siedziba główna Siemens Financial Services mieści się w Monachium, w Niemczech. Spółka SFS zatrudnia niemal 3000 pracowników na całym świecie. www.siemens.com/finance.

SPIC Brasil

SPIC Brasil, podmiot zależny State Power Investment Corporation (SPIC), ogólnoświatowy wytwórca energii i spółka zajmująca się przedsięwzięciami energetycznymi. W Brazylii działalność spółki przybrała formę współpracy między posiadającym doświadczenie i stabilność finansową chińskim koncernem a australijską spółką pionierską, posiadającą ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze energii odnawialnej. Obecnie SPIC Brasil prowadzi, znajdującą się na granicy dwóch stanów – Minas Gerais i Goiás – elektrownię wodną Sao Simao Hydroelectric Power Plant oraz elektrownię wiatrową Millennium Wind Farm, a także elektrownię wiatrową Vale dos Ventos Wind Farm, położoną w stanie Paraíba. W Brazylii spółka zatrudnia około 160 pracowników, a jej oddziały mieszczą się w Sao Paulo (SP), Natal (RN), Sao Simao (GO) i Mataraca (PB). SPIC Global dysponuje łączną mocą zainstalowaną wynoszącą 151 GW. W ponad 64 państwach, w których prowadzi działalność, spółka zatrudnia ponad 130000 pracowników.

Prumo

Prumo to wielobranżowy koncern, odpowiedzialny za strategiczny rozwój Portu Acu. Jesteśmy podmiotem kontrolowanym przez EIG Global Energy Partners, fundusz z siedzibą w USA, koncentrujący się na energii i infrastrukturze, a za pośrednictwem spółki Mubadala Investment, aktywnym i nowatorskim inwestorem angażującym kapitał w szereg segmentów.

Za pośrednictwem sześciu spółek należących do koncernu (Porto do Acu Operacoes, Ferroport, Acu Petróleo, GNA, Dome i BP Prumo), a także naszych klientów i partnerów, Port Acu obsługuje sektor ropy i gazu, logistyki portów lotniczych i górnictwa. Jego infrastruktura charakteryzuje się wyjątkowym potencjałem wspierania nowych przedsiębiorstw i niszowych gałęzi przemysłu.

Dzięki planowaniu strategicznemu Prumo, Acu jest obecnie jednym z największych i najbardziej obiecujących przedsięwzięć w Brazylii. Wysoki poziom bezpieczeństwa eksploatacyjnego i wydajności, w połączeniu z długoterminową wizją koncernu oraz położeniem nieopodal głównych, morskich złóż roponośnych, umożliwia Acu opracowywanie najlepszych rozwiązań mogących sprostać nawet najbardziej wymagającym potrzebom.

bp

bp to zintegrowane przedsiębiorstwo sektora energetycznego, prowadzące działalność w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Austrazji, Azji i Afryce. Są obecni w 79 państwach. Posiadając ponad 100-letnie doświadczenie w świecie energii, firma dogłębnie rozumie rynek energetyczny i dysponuje unikalnymi możliwościami handlowymi, marketingowymi, technologicznymi, a także innowacyjnymi. Nowa misja bp to wypracowanie nowego podejścia do energii wśród ludzi i na naszej planecie – bp pragnie osiągnąć zeroemisyjność do 2050 roku albo nawet wcześniej, a także pomóc światu w osiągnięciu zeroemisyjności.

EIG Global Energy Partners („EIG”)

EIG Global Energy Partners („EIG”), jest wiodącym inwestorem inwestycyjnym ogólnoświatowego sektora energii, zarządzającym na dzień 30 czerwca 2020 r. kapitałem w wysokości 22,9 miliardów dolarów. EIG specjalizuje się w prywatnych inwestycjach w infrastrukturę energetyczną i związaną z energetyką w skali globalnej. W czasie swojej 38-letniej historii, spółka EIG zainwestowała w ponad 360 przedsięwzięć lub spółek sektora energii, z 36 państw na sześciu kontynentach, ponad 34,2 miliarda dolarów. Do grona klientów spółki EIG należy wiele funduszy emerytalnych, spółek ubezpieczeniowych, funduszy oferujących ubezpieczenia na życie, fundacji, a także państwowych funduszy inwestycyjnych z USA, Azji i Europy. Spółka EIG posiada siedzibę główną w Waszyngtonie oraz oddziały w Houston, Londynie, Sydney, Rio de Janeiro, Hong Kongu i Seulu. Aby uzyskać dalsze informacje, zapraszamy na stronę internetową pod adresem: www.eigpartners.com.

Wersja źródłowa dostępna na portalu businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20200810005361/en/.

Źródło: Prumo

KONTAKT:

Dla prasy

Siemens

Priscilla Garcez

tel. +55 11 98996-2610

e-mail: [email protected]

Jillian Lukach

tel. +1 (732) 512-7550

e-mail: [email protected]

Prumo

Thaina Halac

tel. +55 (21) 3114-0779

e-mail: [email protected]

SPIC

konsultanci publiczni

Cibele Gandolpho

tel. +55 11 96477-2701

e-mai: [email protected]

Thaís Thomaz

tel. +55 11 3169-9373

e-mail: [email protected]

EIG

Sard Verbinnen & Co.

Kelly Kimberly/Brandon Messina

tel. +1 212 687 8080

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDrużyna zdrowa!
Następny artykuł3 ozdrowienia, 11 zakażeń