A A+ A++

Zawiązany w poniedziałek, 19 października komitet protestacyjny rolników w woj. śląskim zapowiedział na środę, 21 października protesty na drogach powiatu kłobuckiego: konwój ciągników i maszyn rolniczych krążący drogą krajową 43 Wieluń – Częstochowa od stacji paliw w Waleńczowie przez powiatowy Kłobuck do Gruszewni oraz na drodze wojewódzkiej nr 794 w okolicach miejscowości Truskolasy.

Protest w powiecie kłobuckim był zapowiadany od godz. 10. Najpierw, z boku drogi, odbył się wiec. – W sklepach jest drożyzna, a my rolnicy, dostajemy z tego coraz mniej. Protestujemy dla was, dla miasta. Nikt nie chce kupować zboża na chleb, bo idzie na biomasę. Zbożem palimy w piecach, taka jest polityka rządu! Górnicy, obudźcie się! Chleb będziemy pewnie jeść ze sprowadzanej z zagranicy mąki – przemawiał Jerzy Kłudka, jeden z liderów protestu. W przeszłości już wielokrotnie organizował podobne akcje i blokady dróg.

– Kaczyński to dyktator! – wołał teraz.

Potem ciągniki i maszyny rolnicze wyjechały na „krajówkę” nr 43 jadąc nią powoli w kierunku Częstochowy. I ok. godz. 12 dojechały do niej, zawracając na stacji benzynowej Orlen. Ok. godz. 14.30 protest zakończył się w Waleńczowie.

W sąsiednim powiecie lublinieckim rolnicy związani z AGROunią spotkali się już ok. godz. 9. – Sprzeciwiamy się wprowadzeniu tzw. piątki Kaczyński – wołali.

Po Woźnikach krążą 24 ciągniki, a z Ciasnej obwodnicą Lublińca (droga krajowa nr 46 Opole – Częstochowa) w kierunku Kochanowic jedzie 27 rolniczych maszyn. Policja zapewnia, ze protest odbywa się spokojnie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPękła granica 10 tys. zakażeń w kraju. Blisko 100 przypadków w powiecie ostrowskim
Następny artykułPolicja w Lądku-Zdroju poszukuje mężczyzny nagranego przez kamery monitoringu