A A+ A++

Cienie pod oczami mogą być wynikiem zmęczenia, niewyspania i niehigienicznego trybu życia, ale mogą być także objawem groźnej choroby lub po prostu… naturalną cechą wyglądu. Jak pozbyć się ich raz na zawsze lub skutecznie zamaskować i poprawić ogólny stan skóry pod oczami?

O czym świadczą ciemne cienie pod oczami?

Ciemne cienie pod oczami mogą mieć dość prozaiczną przyczynę np. zmęczenie, niewyspanie lub praca do późna na komputerze, ale mogą być także naturalną cechą wyglądu lub objawem choroby. Jak je rozróżnić? 

U niektórych osób cienie pod oczami są po prostu indywidualną cechą wyglądu. Skóra pod oczami jest wtedy bardzo cienka i delikatna, a spod niej prześwitują drobne naczynia krwionośne, potęgujące efekt fioletowego zasinienia. W takim wypadku rozwiązaniem jest po prostu maskowanie cieni, ale można oczywiście spróbować je zmniejszyć i poprawić ogólny stan skóry. 

Inną, bardzo popularną przyczyną sińców pod oczami jest po prostu przemęczenie lub niewyspanie się, a nawet stres. Sińce są także jednym z objawów starzenia się organizmu – z wiekiem skóra staje się coraz bardziej cienka i wiotka, a cienie stają się bardziej widoczne.

Cienie pod oczami mogą być także objawem chorobowym i świadczyć np. o:

  • alergiiatopowym zapaleniu skóry
  • alergicznym nieżycie nosa
  • zapaleniu spojówek
  • anemii
  • chorobie nerek lub wątroby
  • zaburzeniach pracy tarczycy 
  • chorobie alkoholowej
  • odwodnieniu

Cienie pod oczami pojawiają się także u osób pracujących przez wiele godzin przed monitorem komputera lub po nadmiernej ekspozycji na słońce. Mogą być także skutkiem zażywania niektórych leków.

W pierwszej kolejności należy więc wykluczyć poważniejsze schorzenia i choroby. Jeśli cienie pod oczami są wynikiem chwilowego przemęczenia, przeziębienia lub indywidualną cechą wyglądu, to istnieje kilka prostych sposobów, z pomocą których pozbędziemy się ich raz na zawsze lub skutecznie zamaskujemy. 

Jak pozbyć się cieni pod oczami na zawsze?

Jeśli przyczyną cieni pod oczami jest choroba, to jedynym rozwiązaniem jest jej leczenie pod okiem wykwalifikowanego specjalisty. W przypadku, gdy cienie są skutkiem mało higienicznego trybu życia, należy zadbać o jego zmianę:

  • wysypiać się
  • dbać o aktywność na świeżym powietrzu
  • unikać stresu
  • zrezygnować z używek
  • dużo pić
  • zdrowo się odżywiać

Może się jednak okazać, że cienie pod oczami są po prostu naszą indywidualną cechą wyglądu. Jak je zamaskować?

Najprostszym sposobem na zamaskowanie cieni pod oczami jest odpowiedni makijaż. Zanim jednak przejdziemy do nałożenia maskujących kosmetyków, warto zastosować popularne płatki żelowe pod oczy, które lekko rozjaśnią skórę i usuną opuchliznę. 

Kolejnym etapem jest nałożenie korektora o odpowiednio dobranym odcieniu. Jeśli twoje cienie pod oczami są fioletowe, użyj korektora w żółtym odcieniu. Jeśli są one w kolorze brązowym, wybierz korektor w brzoskwiniowej lub czerwono-różowej tonacji. Różowe cienie najlepiej zamaskuje korektor w odcieniu zieleni. 

Jak zlikwidować cienie pod oczami?

Jeśli cienie pod oczami naprawdę spędzają ci sen z powiek i chcesz pozbyć się ich raz na zawsze, warto udać się do dermatologa lub skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Z cieniami świetnie poradzi sobie mezoterapia, czyli zabieg polegający na podaniu substancji czynnych takich jak np. witaminy, aminokwasy, sole mineralne za pomocą igły (mezoterapia igłowa) lub metodą elektroporacji (mezoterapia bezigłowa) oraz  zabiegi z kwasem hialuronowym.

Zobacz również: Wygładzona skóra bez botoksu! Triki dla kobiet 50+

Domowe sposoby na usuwanie cieni pod oczami

Istnieją także proste, domowe sposoby na usunięcie cieni pod oczami i, choć nie są tak skuteczne jak zabiegi medycyny estetycznej, to warto wypróbować je wszystkie. 

Jednym z nich jest masaż kostkami lodu, który warto wykonać zaraz po przebudzeniu. Skutecznie zmniejsza on opuchliznę i cienie pod oczami, przywracając skórze zdrowy wygląd. 

Czytaj także: Masaż kotkami lodu. Wygładza twarz, działa … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBUDIMEX: Przekroczenie progu w znacznych pakietach akcji – zawiadomienie w trybie art. 69 ustawy o ofercie (korekta zawiadomienia)
Następny artykułKolejne osoby w Iranie skazane na śmierć za udział w protestach