A A+ A++

​​​​​​​W ostatni piątek dwóch mężczyzn zdecydowało się wsiąść za kierownicę mimo, że wcześniej spożywali alkohol. Ponadto jeden z nich był do tego pod wpływem środka odurzającego i posiadał przy sobie zabronioną substancję. Jakie poniosą konsekwencje swoich czynów, zdecyduje teraz sąd.

Informację o dwóch zatrzymanych w piątek 19 kwietnia kierowcach przekazał asp. Michał Robakowski p.o. oficera prasowego w Komendzie Powiatowej Policji w Żninie.

Najpierw około 20.30 dyżurny żnińskiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż drogą ekspresową S-5 porusza się kierowca pojazdem marki Mercedes-Benz, którego sposób jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Skierowani niezwłocznie na trasę policjanci zatrzymali wskazany samochód do kontroli drogowej. Okazało się, że 47-letni mieszkaniec Bydgoszczy miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Tego samego dnia, po 22.00 funkcjonariusze barcińskiego komisariatu podczas obsługi zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na jednej ze stacji paliw ustalili, że 20-letni kierujący audi, który wykonując manewr cofania uderzył w budynek stacji, znajdował się w stanie nietrzeźwości. Kontrola policyjnym alkomatem wykazała blisko 1,5 promila alkoholu, a badanie narkotesterem wskazało obecność w jego organizmie marihuany. Na tym nie zakończyły się problemy mieszkańca powiatu nakielskiego. Okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami, a ponadto policjanci w trakcie kontroli osobistej znaleźli u niego susz roślinny. Wstępne badanie wykazało, że była to marihuana. Od mężczyzny została pobrana krew do badań laboratoryjnych, po wszystkim trafił do policyjnego aresztu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5000 złotych. Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Natomiast za posiadanie środków odurzających zgodnie z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii przewidziana jest kara pozbawienia wolności do lat 3.

Karol Gapiński

Aktualizacja: 22/04/2024 14:38
Autor: Pałuki

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułF1 będzie wkrótce debatować nad zmianą systemu punktowego
Następny artykułChełmski afisz kulturalny [22-28 kwietnia]