Promień jedną nogą w IV lidze

Opublikowano 04 czerwca 2021, autor:
Piotr Piotrowski

W zaległym meczu klasy okręgowej Promień Żary pokonał Zorzę Ochla 2:0 i umocnił się na szczycie tabeli. – Można powiedzieć, że tą wygraną zapewniliśmy sobie awans do IV ligi – mówi najlepszy napastnik żaran, Marek Wolak.

To właśnie Marek Wolak strzelił obie bramki dla podopiecznych Łukasza Czyżyka z rzutów karnych. Bramkarza Zorzy pierwszy raz pokonał w 9. minucie, gdy sędzia wskazał na jedenastkę po faulu na Jakubie Księżniaku. Drugiego karnego Wolak wykorzystał w 53. minucie. Akcję zainicjował Kacper Floriańczyk, który prostopadłym podaniem uruchomił Pawła Dzikowicza. Tego, szarżującego w polu karnym, powalił jeden z obrońców gości. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na rzut karny.

Na cztery kolejki przed końcem ligi liderujący w tabeli Promień ma już 74 punkty i aż 9 punktów przewagi nad trzecią drużyną w tabeli. Już tylko jakiś kataklizm pozbawiłby żaran awansu.

– Biorąc pod uwagę to, że awansują dwie najlepsze ekipy, dzisiejszą wygraną z Zorzą zapewniliśmy sobie upragniony awans do IV ligi – mówił po meczu zadowolony M. Wolak.  – Mecz z Zorzą był wyrównany tylko przez 10 minut. Po zdobyciu pierwszej bramki, zupełnie zdominowaliśmy rywali, stwarzając sobie multum sytuacji podbramkowych. Nie wykorzystaliśmy ich, ale wypracowaliśmy sobie bramki w jedenastkach.