A A+ A++

Limanowa/Nowy Sącz. Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu przejęła śledztwo w sprawie tajemniczego zaginięcia Magdaleny Pałki z Limanowej.

Śledztwo w sprawie zaginięcia Magdaleny Pałki z Limanowej zostało wszczęte w ubiegłym roku przez Prokuraturę Rejonową w Limanowej, a teraz postępowanie do dalszego prowadzenia przejęła jednostka nadrzędna – nowosądecka prokuratura okręgowa. 

Zgodnie z odpowiednimi regulacjami prawnymi, do zadań prokuratur okręgowych należy m.in. prowadzenie i nadzorowanie postępowań przygotowawczych w sprawach o najpoważniejsze przestępstwa o charakterze kryminalnym – wyjaśnia prokurator Justyna Rataj-Mykietyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. 

Postępowanie prowadzone jest pod kątem pozbawienia wolności, czyli o przestępstwo z art. 189 par. 2 kodeksu karnego. 

Z informacji przekazanych nam przez prokuraturę wynika, że obecnie prowadzona jest analiza zgromadzonego materiału dowodowego, przy jednoczesnym podejmowaniu “intensywnych czynności śledczych”, które mają na celu ustalenie “wszystkich okoliczności zdarzenia”. 

Zobacz również:

Według śledczych z policyjnego “Archiwum X”, Magdalena prawdopodobnie została zamordowana, a za zbrodnią ma stać osoba z jej bliskiego otoczenia. Nowosądecka prokuratura zaznacza jednak, że dotąd w tej sprawie nikomu nie przedstawiono jeszcze zarzutów. 

Przed niespełna miesiącem w masywie leśnym Miejskiej Góry oraz Łysej Góry śledczy z wydziału “Archiwum X” małopolskiej policji prowadzili poszukiwania miejsca ukrycia ciała kobiety. W działania zaangażowano około 20 policjantów, którzy na miejsce poszukiwań przyjechali czterema pojazdami, w tym radiowozami Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Część policjantów była zamaskowana. Na miejscu nie było funkcjonariuszy limanowskiej policji. Poszukiwania objęły także kilka innych lokalizacji, znajdujących się na terenie powiatu nowosądeckiego. 

Przypomnijmy: 29 czerwca 2016 r. w Komendzie  Powiatowej Policji w Limanowej pojawił się mężczyzna, który zgłosił zaginięcie swojej 34-letniej partnerki. Okazało się, że kobiety nie było od 25 czerwca, kiedy to po awanturze miała wyjść z domu „po papierosy” i już więcej się nie pojawić. Komenda Powiatowa Policji w Limanowej wszczęła poszukiwania zaginionej. 

Policjanci sprawdzali wszelkie powiązania rodzinne i kontakty towarzyskie kobiety. 

Sprawdzane były szpitale, placówki zdrowia, noclegownie, rozpytywani byli przewoźnicy autobusowi. Komunikat o zaginięciu wraz z rysopisem i zdjęciem kobiety rozesłano też do innych jednostek policji. Na bieżąco sprawdzane były informacje dotyczące znalezienia w Polsce zwłok osób o nieustalonej tożsamości. Wszelkie działania nie przyniosły rezultatu. 

W ubiegłym roku sprawą tajemniczego zaginięcia Magdaleny Pałki z Limanowej zainteresowali się policjanci małopolskiego Archiwum X. Funkcjonariusze jeszcze raz przeanalizowali pojawiające w sprawie tropy i ustalenia. Zgromadzone materiały wskazywały, że kobieta najprawdopodobniej nie żyje, dlatego też został złożony wniosek do Prokuratury Rejonowej w Limanowej o wszczęcie śledztwa w tej sprawie. 

Kiedy prokuratura wszczęła śledztwo z art.189 par 2 KK policjanci Archiwum X oraz funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego KWP w Krakowie rozpoczęli  zakrojone na szeroką skalę poszukiwania zwłok kobiety, a także szukanie sprawcy. Weryfikowali również inne warianty, w tym możliwy wyjazd kobiety w inny rejon Polski lub za granicę i zerwanie kontaktów z rodziną.

Na początku lutego tego śledczy zakomunikowali przełom w sprawie. Zebrany materiał pozwolił wykluczyć szereg wersji i w znacznym stopniu uprawdopodobnił tezę o pozbawieniu życia kobiety i to przez osobę z bliskiego jej kręgu, a także ukrycia jej zwłok. Policjanci wytypowali też pewne miejsca, w których może być ukryte ciało. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJubileusz – 30 lat od powrotu ojców franciszkanów do Zamościa
Następny artykułUrząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego: Nowa bieżnia przy SP 12 już w sierpniu