A A+ A++

Prokurator wyrzucił z domu kolejnego agresora

40-latek z Oświęcimia znęcał się nad swoją żoną. Podczas zatrzymania znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów.

Operator numeru alarmowego 112 otrzymał informację o awanturze domowej wywołanej przez agresywnego i pijanego 40-latka. Wysłał na miejsce patrol z Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu. Policjanci zastali w mieszkaniu agresora i jego 35-letnią żonę.

Mężczyzna był nietrzeźwy. W trakcie interwencji zaczął znieważać i szarpać policjantów. Mundurowi szybko go obezwładnili i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu. Badanie alkomatem wykazało, że 40-latek ma 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Kryminalni ustalili, że agresor stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec żony od pięciu lat. W związku z tym postawili mu stosowny zarzut. Oświęcimianin dowiedział się też, że odpowie również za znieważenie policjantów i naruszenie ich nietykalności cielesnej. Za pierwsze przestępstwo grozi kara do pięciu, a za drugie do trzech lat więzienia.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór, natychmiastowy nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią. Za ich złamanie 40-latek może trafić do aresztu śledczego.


Nie czekaj. Przerwij przemoc

Śledczy apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy. W tym celu należy złożyć zawiadomienie. Pomocą osobom pokrzywdzonym przemocą służy wiele instytucji między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej czy ośrodki interwencji kryzysowej.

Funkcjonariusze  kierują swój apel o przerwanie przemocy  również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.


Jesteś osobą pokrzywdzoną? Uzyskasz wsparcie i pomoc

Osoby z terenu powiatu oświęcimskiego pokrzywdzone przemocą oraz znajdujące się w różnych trudnych sytuacjach życiowych uzyskają wsparcie i pomoc w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu znajdującym się przy ulicy Dąbrowskiego 139. Z pracownikami ośrodka można kontaktować się osobiście, telefonicznie lub mailowo. Telefon stacjonarny 33 476 01 03, telefon komórkowy 510 374 573; adres e-mail: [email protected]



Jesteś sprawcą przemocy? Weź udział w terapii

Osoba stosująca przemoc może zmienić swoje negatywne zachowanie wobec najbliższych. Jeśli potrzebuje do tego porady specjalisty należy zgłosić się do Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu  w którym prowadzone są programy dla osób stosujących przemoc domową. Dzięki uczestnictwu w odpowiedniej terapii można uzyskać wiedzę na temat sposobów zmiany postępowanie wobec osób najbliższych.

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrezydent Duda w Berlinie: Dziękuję za baterie Patriot
Następny artykuł29.11.2022 – wyniki przetargu