A A+ A++

Projekt “Perinatal palliative care – innovative education”, realizowany przez Zakład Położnictwa CMKP, został wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu Fulbright Specialist. Projekt ma na celu podniesienie kompetencji w zakresie perinatalnej opieki paliatywnej oraz wymianę doświadczeń między polskimi i amerykańskimi położnymi oraz pielęgniarkami.

W ramach polsko-amerykańskiej współpracy naukowej do CMKP przyjechała prof. Denise Cote-Arsenault z Saint Luis University z USA, stypendystka Fulbright Specialist.

Jak informuje CMKP prof. Ryszard Gellert, Pełnomocnik Dyrektora ds. Jakości Kształcenia, spotkał się z prof. Denise Cote-Arsenault oraz przedstawicielkami Zakładu Położnictwa CMKP – dr hab. Barbarą Baranowską, kierowniczką Zakładu, oraz dr hab. Urszulą Tataj-Puzyną. Prof. Cote-Arsenault ma wieloletnie doświadczenie w badaniach nad perinatalną opieką paliatywną oraz we wdrażaniu efektywnych systemów opieki i szkoleniu personelu medycznego.

Projekt “Perinatal palliative care – innovative education” ma na celu podniesienie kompetencji w zakresie perinatalnej opieki paliatywnej oraz wymianę doświadczeń między polskimi i amerykańskimi położnymi oraz pielęgniarkami. Dzięki doświadczeniu prof. Cote-Arsenault w nowoczesnych metodach edukacji, poziom kształcenia w tej wąskiej dziedzinie medycyny zostanie znacząco podniesiony, co pozwoli na bardziej kompleksową opiekę nad kobietami i ich rodzinami.

W celu omówienia międzynarodowej współpracy dotyczącej transferu wiedzy i umiejętności, które poprawią jakość kształcenia medycznego, stypendystka Fulbrighta spotka się także z pracownikami naukowymi Zakładu Położnictwa CMKP, położnymi oraz psychologami.

Jak informuje CMKP w planie wymiany naukowej znajdują się również spotkania ze studentami położnictwa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz z zespołem Hospicjum „Małego Księcia” w Lublinie. W ramach programu “Doskonała nauka II” prof. Cote-Arsenault wygłosi wykład na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, a we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z zespołem Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich.

Program Fulbright Specialist to krótkoterminowa inicjatywa badawcza, która ma na celu zacieśnienie współpracy między polskimi instytucjami a amerykańskimi naukowcami. Umożliwia on polskim instytucjom goszczenie wybitnych specjalistów z USA i wspólną realizację projektów dostosowanych do potrzeb polskich partnerów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRekordowy finał WSMP
Następny artykułKGHM i konsorcjum banków wspierają rozwój Sierra Gorda