A A+ A++

Tytuł brzmi intrygująco – „Boskie usta”. To aluzja do polityków i ich nieustannych sporów – politycznych i etycznych.

– Właściwie nie widzę różnic pomiędzy partiami w ich systemie myślenia. Żadna nie troszczy się o losy Polski, tylko jedynie o losy „swojej Polski”. Rozrywamy sobie ten kraj nawzajem twierdząc, że on jest tylko nasz. Politykom się wydaje, że mają „boskie usta”, głoszące jedynie słuszne prawdy. Nie zastanawiają się, jak wielu ludzi krzywdzą swoimi egoistycznymi decyzjami – mówi Marek Kremer „Hidi”, który napisał słowa piosenki.

W tekście zastanawia się, „jak wyjść z tego patu, gdy wilkiem brat bratu, a danie matu nic nie załatwi, nie zamknie tematu.
– Celowo w tekście użyłem też kilku zapożyczeń jak „tacy sami, a ściana między nami” czy „wszyscy Polacy to jedna rodzina”, czyli nagrań, które większość zna i chętnie nuci, ale chyba nie do końca rozumie tekst – mówi Hidi.

Muzykę do „Boskich ust” skomponowali – Jarek Kisiński i Leszek Nowak ze Sztywnego Pala Azji. Piosenkę nagrano w studiu Rafała Kossakowskiego. W marcu powstanie do niej teledysk.

Projekt SKANDAL założyli: Marek Kremer (Hidi) – wokalista i autor tekstów, reżyser teledysków i Rafał Kossakowski (Kosa) – gitarzysta, kompozytor utworów i realizator dźwięku. Do składu dołączyli również kolejni członkowie Śfider Anyy – Sebastian Mirek – perkusja i Grzegorz Buła – bas. Zespół kontynuuje tradycję dawnego składu i tworzy w klimacie połączonego rocka z rapem.

Sztywny Pal Azji powstał w Chrzanowie w 1986 roku. Pierwszym sukcesem grupy był występ na Festiwalu Muzyków Rockowych Jarocin ’86. Sztywny Pal Azji zakwalifikował się do „złotej dziesiątki”, a utwór “Nasze reggae” stał się nieoficjalnym hymnem imprezy. W latach 80. i pierwszej połowie lat 90. Sztywnych zaliczano do czołówki alternatywnych zespołów w Polsce. Obecny skład zespołu: Leszek Nowak – śpiew, fortepian, gitara, Jarosław Kisiński – gitara , śpiew, Paweł Nazimek – gitara basowa, Zbigniew Ciaputa – perkusja, Krystian Różycki – gitara basowa, gitara, instrumenty perkusyjne, Wojciech Wołyniak – gitara, instrumenty klawiszowe

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUnijny dyplomaci, w tym Polka, wydaleni z Rosji. Szef MSZ Niemiec: to szkodzi relacjom z Europą
Następny artykułHistoria Sosnowca widziana z okien “Domu z kamienia”. Szpiedzy, egzekucje i zapach kolonialnych przypraw