A A+ A++

Informując w poniedziałek o projekcie i jego harmonogramie, PKN Orlen wyjaśnił m.in., że Program Orlen Skylight Accelerator “skierowany jest do młodych technologicznych spółek z Polski i zagranicy, posiadających gotowe produkty i usługi, które można wdrożyć m.in. w obszarze produkcji petrochemicznej, energetyki odnawialnej, procesów wewnętrznych, obsługi klienta czy służących rozwojowi nowych usług”. Jak podał koncern, od 20 września można aplikować do drugiej rundy programu.

“W pierwszej rundzie Programu Orlen Skylight Accelerator udział wzięło ponad 100 startupów z kraju i zagranicy” – podkreślił PKN Orlen. Według niego, “przedsiębiorcy, którzy przejdą pozytywnie proces oceny potencjału technologicznego i biznesowego, zostaną zakwalifikowani do etapu pilotażowego” – wtedy też “uzyskają dostęp zarówno do infrastruktury operacyjnej Grupy Orlen, a także wsparcie ekspertów koncernu i mentorów zewnętrznych”.

“Stałe inwestowanie w realizację projektów badawczo-rozwojowych oraz innowacyjnych jest nieodłącznym elementem budowy silnego multienergetycznego koncernu, wzmacniania naszej marki i kreowania na rynku międzynarodowym pozycji lidera w branży. Dlatego kładziemy nacisk na rozwijanie narzędzi pozwalających na skuteczne budowanie relacji biznesowych z innowatorami i podmiotami technologicznymi” – powiedziała Patrycja Panasiuk, zastępca dyrektora wykonawczego ds. strategii i innowacji oraz relacji inwestorskich w PKN Orlen, cytowana w komunikacie spółki.

Jak zaznaczyła, Orlen Skylight Accelerator umożliwia koncernowi wdrażanie innowacyjnych rozwiązań wspólnie ze startupami z całego świata. “Dzięki nim możemy jeszcze skuteczniej realizować nasze cele strategiczne oraz budować trwałe przewagi konkurencyjne oparte o nowoczesne i niskoemisyjne technologie” – oceniła Panasiuk.

PKN Orlen przypomniał, iż Program Orlen Skylight Accelerator wystartował w połowie lipca i będzie realizowany do maja 2023 r. – zaplanowano 11 rund akceleracyjnych, w ramach których prezentowane będą nowe projekty technologiczne oraz biznesowe, przy czym nabór do pierwszej rundy, dla której określono 22 wyzwania, zakończył się 16 sierpnia. “Zgłoszonych zostało ponad 100 różnych propozycji, pośród których dominowały rozwiązania cyfrowe skierowane do obszaru sprzedaży detalicznej oraz do obszarów HR, BHP i pozostałych, realizujących funkcje korporacyjne” – oznajmił koncern.

Reklama

Zdaniem kierownika działu innowacji i akceleracji PKN Orlen Łukasza Kopcia, po wynikach naboru do pierwszej rundy widać, że zainteresowanie Programem Orlen Skylight Accelerator wśród młodych technologicznych spółek z Polski i zagranicy jest bardzo duże. “Świadczy to o ogromnym potencjale, jaki innowatorzy z całego świata dostrzegają we współpracy biznesowej z PKN Orlen” – ocenił Kopeć. Jak dodał, “akceleracja z ukierunkowaniem na wspólny rozwój i wsparcie w komercjalizacji technologii, realizowana pod skrzydłami największego przedsiębiorstwa w Europie Środkowo-Wschodniej, to krok milowy w rozwoju każdego startupu myślącego o ekspansji czy wejściu na europejski rynek”.

PKN Orlen wyjaśnił, iż aktualnie organizowane są spotkania ze startupami, które przeszły pierwszy etap selekcji. “Zgłaszające je spółki znalazły wstępne zainteresowanie obszarów biznesowych po stronie PKN Orlen i obecnie mają szansę bardziej szczegółowo przedstawić swoją propozycję wartości. Przedsiębiorcy, którzy przejdą pozytywnie proces oceny potencjału technologicznego biznesowego – zostaną zakwalifikowani do etapu pilotażowego” – oświadczył koncern.

Jak zapowiedział, wtedy też uczestnicy projektu uzyskają dostęp do infrastruktury operacyjnej Grupy Orlen, a także wsparcie ekspertów koncernu oraz mentorów zewnętrznych. “Zgodnie z harmonogramem programu do końca września planujemy zakończyć proces selekcji i rozpocząć przygotowania do pierwszej rundy pilotaży” – przyznał Marcin Drygas, kierownik programu Orlen Skylight z działu innowacji i akceleracji PKN Orlen.

PKN Orlen podał, iż dla drugiej rundy naboru, która rozpoczęła się 20 września i potrwa przez kolejne cztery tygodnie, określone zostało 27 wyzwań technologicznych – zgłoszenia do udziału w programie można składać za pomocą formularza online dostępnego na stronie internetowej www.innowacje.orlen.pl do 18 października. Koncern wyjaśnił, że na stronie tej można znaleźć wykaz aktualnych wyzwań technologicznych oraz szczegółowe informacje o programie.


PAP - mini

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPOWIAT. OSP Oświęcim systemie ratowniczo – gaśniczym
Następny artykułMagazyn energii dla fotowoltaiki – jaki wybrać?