A A+ A++

W świadomości mieszkańców ziemi krotoszyńskiej mocno utkwiły kwestie związane z powstaniem wielkopolskim oraz II wojną światową. Niestety tematyka wojny lat 1919-1920 oraz samej bitwy warszawskiej jest mieszkańcom naszej gminy dość odległa. Chcąc przybliżyć krotoszynianom niebagatelny wysiłek zbrojny Wielkopolan w setną rocznicę bitwy warszawskiej, postanowiliśmy w partnerstwie z Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw Fundacją Progressus zrealizować projekt upamiętniający te niezwykle ważne wydarzenia.

Projekt polega na przeprowadzeniu w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych zajęć lekcyjnych na temat udziału Wielkopolan w bitwie warszawskiej i szerzej, w wojnie polsko-bolszewickiej. Lekcje będą prowadzone po uzgodnieniu terminów z dyrektorami szkół lub nauczycielami. Zajęcia będą realizowane między 14 września a 16 października. Szkoły chcące wziąć udział w projekcie prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu ustalenia harmonogramu zajęć.

Podsumowaniem projektu będą konkursy: plastyczny (w czterech kategoriach wiekowych) i historyczny (w dwóch kategoriach wiekowych) dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Więcej informacji na temat samych konkursów opublikujemy już wkrótce na stronach internetowych muzeum i Fundacji Progressus, a stosowne informacje roześlemy do szkół.

Zarówno zajęciom, jak i konkursom towarzyszyć będzie specjalnie w tym celu przygotowana broszura edukacyjna, której egzemplarze zostaną przekazane uczestnikom zajęć, wszystkim szkołom i bibliotekom na terenie gminy oraz organizacjom pozarządowym zajmującym się ogólnie pojętymi dziejami ziemi krotoszyńskiej. Szkołom przekażemy także płyty CD z wykorzystywaną na lekcjach prezentacją, scenariuszami lekcji oraz broszurą w wersji elektronicznej. Tę ostatnią udostępnimy również na naszej stronie internetowej.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej” – więcej o programie na stronie: www.niepodlegla.gov.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOcet zamiast detergentu. Kilkanaście sposobów na ekologiczne porządki
Następny artykułPożegnanie wakacji z CSiK