A A+ A++

16 listopada 2017 roku warszawscy radni podjęli uchwałę LVII/1489/2017 dotyczącą wprowadzenia pilotażowego programu osłonowego, dla osób które poniosły zwiększone koszty ogrzewania budynku bądź lokalu mieszkalnego przez zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na system wspierający niską emisję. Nazwa programu to “Zielone Wsparcie”. Ze względu na pozytywny odbiór programu, została uchwalona uchwała XI/221/2019 przedłużająca możliwość uzyskania dotacji do końca 2020 roku.

W przypadku wszelkich programów pomocowych, istnieją pewne warunki, które należy spełnić aby uzyskać pomoc. Nie inaczej jest w tym przypadku. Można wyróżnić następujące kryteria otrzymania pomocy:

1. Przede wszystkim, osoba starająca się o dofinansowanie musi zamieszkiwać lokal na terenie Warszawy, gdzie doszło do trwałej wymiany systemu ogrzewania.

2. Osoby dokonały pomiędzy 2017, a 2020 roku inwestycji za pieniądze otrzymane z dotacji przeznaczonych na modernizacje kotłowni zgodnie z uchwałą nr XXXVIII/975/2016 lub X/197/2019 i system grzewczy został wymieniony na jeden z poniższych:

Najczęściej zadawanym pytaniem jest to, jakiej wielkości finansowanie można otrzymać. Kwota dotacji jest zmienna i zależy od kilku czynników. Głównym kryterium jest wysokość dochodu osoby ubiegającej się o finansowanie. Następne istotne informacje to:

Kwota finansowanie przysługuje okres od wymiany kotła do końca 2020 roku.

W celu uzyskania środków z programu Zielone Wsparcie, należy złożyć wniosek wraz z pakietem załączników do ośrodka pomocy społecznej zgodnie z przynależnością. Do wniosku należy dołączyć następujące dokumenty:

W przypadku osób niepełnosprawnych, należy dołączyć odpowiednie oświadczenie o typie niepełnosprawności.

Podsumowując, wymiana kotła jest obecnie bardzo dobrą inwestycją ze względu na wiele programów pomocowych, poprzez które duża część kosztów może zostać pokryta. Z tego powodu, warto dowiedzieć się więcej o możliwościach uzyskania finansowania wymiany systemu ogrzewania.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSztuczne pochodzenie i rosnąca prędkość
Następny artykułInternetowa kwesta by ratować zabytkowe nagrobki 2020