A A+ A++

Z powodu pandemii COVID-19 przewoźnicy jeżdżą dziś mniej. Jak podaje Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce możemy mówić o średnim spadku na poziomie 25 proc. Najbardziej ucierpiały przewozy międzynarodowe. Z kolei wzrost odnotował towarowy transport krajowy, w tym przewóz żywności, artykułów sanitarnych czy gabarytowy.

Przewoźnicy przeorganizowali pracę, wykorzystując zawieszenie obostrzeń tonażowych oraz czasowych. Szacuje się, że w najbliższym czasie branża zacznie notować wzrosty.

– Transport, to sektor, który najszybciej wróci do realiów sprzed pandemii. Pojawi się jeszcze więcej ofert pracy dla kierowców – przekonuje Piotr Werner, menedżer ds. produktu Volvo Trucks Polska.

To dlatego organizatorzy przenoszą akcję “Profesjonalni kierowcy” do sieci. Pierwsze szkolenie z bezpiecznej i ekonomicznej jazdy odbyło się 18 maja. Uczestniczyło w nim 19 osób. W planach są kolejne, poświęcone m.in. codziennej obsłudze pojazdu czy zachowań w razie niepożądanych zdarzeń.

– Szkolenia online to odpowiedź na potrzeby firm przewozowych, przyszłych kierowców i parterów akcji. Wierzymy też, że jesienią uda nam się wrócić z zajęciami praktycznymi – zapowiada Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Stanisław Rosół, dyrektor handlowy działu Opon Użytkowych w Continental Opony Polska dodaje: – Taka forma szkoleń, on line, może pomóc przyciągnąć do zawodu młode osoby.

Przed wybuchem pandemii na rynku brakowało 100 tys. zawodowych kierowców.

– Dziś także często brakuje pracowników, którzy byliby w stanie pokierować zestawem do i z krajów szczególnie dotkniętych pandemią, a coraz częstsze przypadki odsyłania kierowców na kwarantannę jedynie wzmagają utrzymujący się od lat wysoki deficyt profesjonalistów. Wraz z odmrażaniem gospodarki, zapotrzebowanie branży na kierowców zawodowych będzie rosnąć, a dotychczasowa luka jedynie się powię … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOd 25 maja obsługa beneficjentów w placówkach ARiMR w pełnym zakresie
Następny artykuł„Mamy dość”. Radni o likwidacji Pogotowia Socjalnego i planach cięć etatów [ Wiadomości ]