A A+ A++

Profesjonaliści proklimatyczni o komunikacji w zakresie energetyki jądrowej

24.11.2020r. 17:15


W ramach projektu Climate KIC Pioneers grupa profesjonalistów zaangażowanych w przeciwdziałanie zmianom klimatycznym podjęła współpracę z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Tematem, który został poddany analizie były zagadnienia komunikacji społecznej w zakresie energetyki jądrowej.


Projekt Climate KIC Pioneers jest corocznym programem mobilności zawodowej umożliwiającym zagraniczne staże dla profesjonalistów zaangażowanych w przeciwdziałanie postępującym antropogenicznym zmianom klimatu. W ramach projektu, przez kilka miesięcy cztery grupy pracowały nad przygotowaniem rekomendacji w ramach zgłoszonych przez różne instytucje działań problemowych. Jedno z zagadnień, dotyczące energetyki jądrowej, zostało zgłoszone przez resort klimatu i środowiska.

W raporcie przekazanym ministerstwu autorzy przedstawili listę najważniejszych argumentów wykorzystywanych przeciwko budowie elektrowni jądrowej w Polsce oraz scharakteryzowali główne grupy przeciwników i osób zainteresowanych tematyką jądrową. Autorzy opisali ponadto strategie komunikacyjne branży jądrowej realizowane zagranicą oraz przedstawili rekomendacje dotyczące prowadzenia działań komunikacyjnych w zakresie energetyki jądrowej w Polsce. Przedstawione przez aktywistów rekomendacje będą wykorzystane podczas tworzenia strategii komunikacyjne Programu polskiej energetyki jądrowej (PPEJ).

Zaktualizowany na początku października 2020 r. PPEJ zakłada budowę i eksploatację 6 bloków jądrowych o łącznej mocy 6-9 GW w oparciu o wielkoskalowe, wodne ciśnieniowe reaktory jądrowe nowej generacji III i III+. Uruchomienie pierwszego bloku planowane jest w 2033 r.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMaciej Stuhr i jego żona mieszkają z Czeczenką z trójką dzieci. Jak sobie radzą na co dzień?
Następny artykułWarszawa: Opłata za wywóz śmieci uzależniona od zużycia wody? Są zastrzeżenia